Sobota 31. října 2020svátek má Štěpánka 13 °C zataženo Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidové noviny vycházejí vstříc čtenářům, budou vycházet jako jeden sešit

Lidové noviny | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lidové noviny | foto: Lidové noviny

PRAHA V pondělí 12. května vyjde deník LIDOVÉ NOVINY poprvé v kompaktní jednosešitové podobě. Místo dosavadních dvou tenčích sešitů bude mít jeden silnější. V této podobě bude deník vycházet v pracovní den, zatímco velké sobotní vydání bude nadále rozčleněno do čtyř částí.

„Rozhodli jsme se pro tuto úpravu, protože věříme, že dobré noviny mají reagovat na svou dobu hlavně obsahem, ale také podobou,“ říká šéfredaktor LIDOVÝCH NOVIN István Léko.

„Spojení dvou sešitů do jednoho silnějšího o 20 až 24 stranách umožní čtenářům snadnější manipulaci ve zrychlených dnech pracovního týdne. Redakci dá možnost lépe pracovat s rozsahem rubrik podle významu událostí. Inzerentům nabídneme komfort a flexibilitu při umísťování inzerátů,“ vysvětluje ředitel redakce Veselin Vačkov.

Pořadí rubrik se nemění, v obvyklých dnech budou vycházet i pravidelné přílohy Akademie, Medicína, Byznys Speciál, Servis LN, magazín Pátek a sobotní přílohy Česká pozice, Orientace a Relax. „V sobotu, kdy má čtenář více času na čtení, ponecháváme noviny v dosavadní čtyřsložkové struktuře,“ dodává Vačkov.

Nové rubriky

  • 24 hodin - v pracovní den na poslední straně naleznete souhrn nejdůležitějších a nejzajímavějších zpráv z předchozího dne.
  • POZITIVNÍ ZPRÁVY jsou pondělním servisem věnujícím se nadacím a dalším společensky prospěšným aktivitám.
  • MUŽI A ŽENY ROKU 1989 bude nový seriál který bude přinášet nové pohledy na osobnosti přelomové doby, od které uplynulo čtvrt století.

Novinkou v pracovní den je rubrika 24 HODIN na poslední straně, která bude přinášet výběr z nejzajímavějších událostí předchozího dne. „Nabízíme dvourychlostní čtení. Titulní a poslední strana umožní čtenářům rychlý přehled dříve, než se pustí do náročnějších textů uvnitř listu,“ říká Vačkov.

Změnám v LIDOVÝCH NOVINÁCH předcházel rozsáhlý průzkum konzumace médií a změn čtenářského chování a preferencí, který si objednal vydavatel deníku společnost MAFRA.

Kompaktní podoba je dalším krokem v rozvojové strategii LIDOVÝCH NOVIN. V letošním roce deník posílil redakční tým a výrazně zvýšil původnost zpráv z politiky a byznysu a jejich citovanost jinými médii. Zavedl několik nových rubrik, úspěšně integroval server Česká pozice jako novou přílohu sobotního vydání a zároveň součást serveru Lidovky.cz a odstartoval sérií odborných konferencí.

LIDOVÉ NOVINY, nejstarší dosud vycházející český deník, založený v roce 1893, se dlouhodobě profilují jako prestižní celostátní zpravodajský list se speciálním zájmem o politiku, ekonomiku, kulturu a vzdělání. Lidové noviny jsou vyhledávány pro své původní zpravodajství z politiky a byznysu, erudované komentáře, názory předních osobností z domova i ze světa a také pro kvalitní přílohy. Každé vydání Lidových novin čte dle průzkumu Media projektu průměrně 206 tisíc čtenářů.

Jak vyležet ‚lehký covid‘. Praktičtí lékaři radí, jak na samoléčbu

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tak jako jiné virózy i obávaný covid-19, pokud zaútočí jen v mírné či střední síle, se musí doma prostě a jednoduše...

Shromáždění vlastníků jsou kvůli pandemii v ohrožení. Právník radí, co dělat

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Vyhlášení nouzového stavu komplikuje situaci společenstvím vlastníků bytových jednotek. Do konce roku musí totiž výbory...

Proč jejich opatření fungují? Němci neztrácejí čas malichernými diskusemi

Ministryně financí Alena Schillerová (za ANO) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Německo má novou mediální hvězdu. A není to fotbalista ani modelka. Je to Christian Drosten. Virolog, který drží...