5. září 2016 11:53 Lidovky.cz > Byznys > Média

Lidovky.cz překročily milion reálných uživatelů a personálně posilují

Růst. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Růst. | foto: Lidovky.cz

PRAHA Zpravodajský server Lidovky.cz překonal podle odhadů z on-line databází měření internetové návštěvnosti NetMonitor v měsíci srpnu hranici jednoho milionu reálných uživatelů. Konkrétně ho navštívilo 1 154 904 reálných uživatelů.

Jedná se o průnik návštěvnosti z PC, mobilů i tabletů. Počet zobrazených stránek byl přitom 32 miliónů.

„Jsme rádi, že si nás čtenáři našli i v letní sezóně. Zvýšený zájem jsme zaznamenali především díky originálnímu pokrytí olympiády a původním zpravodajským kauzám,“ říká vedoucí serveru Tomáš Málek.

Redakci serveru Lidovky.cz od září posílili noví lidé. Na pozici produktového manažera pro Lidovky.cz a Lidové noviny nastoupil Marcel Šulek, který přichází z datového týmu Českého rozhlasu.

Do týmu hlavních editorů webů nastoupil Petr Vnouček, který přichází z vydavatelství Economia a má zkušenosti s on-line provozem ekonomických titulů. Zahraničnímu zpravodajství se od začátku září věnuje Jakub Fajnor, který zkušenosti sbíral na serveru Ihned.cz a domácí rubriku posílil Robert Sattler.

„Další růst a profilace serveru Lidovky.cz je pro nás v následujících měsících prioritou,“ říká ředitel redakce Lidových novin Veselin Vačkov a dodává: „K tomu přispěje i prohloubení integrace printové i onlinové části redakce.“

Lidovky.cz