13. června 2015 0:01 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Konec středověku. Na poště se konečně bude platit kartami všech bank

Česká pošta – ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česká pošta – ilustrační foto. | foto: MAFRA - František Vlček

PRAHA Dobrý den, tady máte doporučený dopis. Poprosím podpis. A ještě mi prosím ukažte, kde máte plynoměr, odečtu vám spotřebu. Takový scénář by mohl být v budoucnu realitou.

Česká pošta totiž hledá možnosti, jak rozšířit své služby. A nabídnout své zaměstnance k využití třeba energetikům nebo vodárnám k zapisování stavů měřičů je jednou z nich.

„Vedeme v tomto směru jednání a oslovujeme potenciální zákazníky, zda by měli zájem s námi spolupracovat,,“ uvedl pro LN generální ředitel státního podniku Martin Elkán. „Máme k tomu potřebný personál. Nemusí přitom jít jen o fyzické odečty, které by doručovatelé mohli provádět, ale také nabídky služeb třeba energetiků na našich pobočkách,“ dodal.

DÁLE V SOBOTNÍCH LN NAJDETE:

Ministr Mládek čaroval se statistikou
Ministr průmyslu a obchodu Jan Mládek (ČSSD) se na tiskové konferenci před dvěma týdny pochlubil skvělými údaji. Agentuře CzechInvest se prý jen za první tři měsíce letošního roku podařilo do Česka přilákat 79 investičních projektů za 41 miliard korun. Díky tomu by mělo přibýt na 9000 pracovních míst.

Jenže ve skutečnosti ministr opominul dodat, že údaje se týkají rozjednaných případů, které vůbec nemusejí dopadnout úspěšně. Investor si svůj záměr může rozmyslet.

Na svědka platí černý mercedes
Jak se přibližuje očekávaná série soudů s Ivem Rittigem a jeho spřízněnými byznysmeny, sílí diskuse o metodách, jimiž policie a žalobci vyšetřování vedou. „Vyšetřovatelé se nás snaží dostat pod tlak,“ tvrdí například advokát David Michal z kanceláře MSB Legal, která Rittiga hájí. Co má na mysli? Probíhá spor o to, jak policie vyslýchá klíčové svědky a jak spolehliví budou.

Lidové noviny

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!