21. března 2015 5:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

LN: Odboráři ztratili miliony v makové pavučině

Průvod odborářů. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Průvod odborářů. | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Jejich posláním je zasazovat se o práva a vyšší mzdy zaměstnanců. Když v roce 2011 odboráři protestovali proti úsporným reformám vlády Petra Nečase, stávkou dokázali ochromit tuzemskou dopravu.

Ve stejné době se však jeden ze svazů – Odborový svaz dopravy (OSD) – pustil do riskantního podniku, za který by jej zaměstnanci rozhodně nepochválili. Odboroví předáci se nechali napálit, zapletli se do obchodu s mákem. Podvodníkům půjčili 11 milionů. Peníze zpět dodnes nedostali.

Dále v sobotních LN najdete:

Proč se jaro zkracuje - Klimatolog vysvětluje i příčiny úbytku sněhu a teplých zim.

Útok na sudího změnil město v ring - Richard je příjmení legendárního střelce NHL, riot zase anglické označení pro pouliční nepokoje. Když dáte tato slova dohromady, vznikne spojení, které upomíná na jeden z největších skandálů hokejové historie.

Velký návrat oslů - Evropští farmáři úspěšně převádějí do reality pohádkové „oslíčku, otřes se“. Peníze jim vynáší oslí mléko, kterému jsou připisovány zázračné účinky.

Ondřej Koutník, Lidové noviny

Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek
Dobré zprávy z porodnic: Klesá počet císařských řezů i nedonošených miminek

V Česku klesá počet porodů císařským řezem a také dětí s nízkou porodní váhou. Tyto informace zazněly na tiskové konferenci věnované perinatální péči v ČR. Příznivé zprávy souvisí s nižším počtem vícečetných těhotenství i dobré perinatální péči.