Čtvrtek 9. dubna 2020svátek má Dušan 4 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Média

Mobilní operátoři kvůli krizi upravují služby, část bude zdarma. Internetový provoz se zvyšuje

Mobilní telefon. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon. | foto: Shutterstock

PRAHA Mobilní operátoři začali kvůli současné krizi kolem šíření koronaviru upravovat své nabídky. Část svých služeb začali někteří z nich poskytovat zákazníkům zdarma, jde například o volání, sms zprávy, televize či internet. Vedle toho rozšiřují i nabídku v rámci služeb. Vyplývá to z informací operátorů. V posledních dnech se zvyšuje internetový provoz i volání.

Společnost O2 se rozhodla nabídnou od pondělí do konce dubna neomezená data zdarma, platí to pro nové i stávající zákazníky hlasových tarifů s daty. „Věříme, že naše pomoc usnadní nelehkou situaci zákazníkům, kteří nemohou svůj čas trávit v práci nebo ve škole, a umožní jim zůstat v kontaktu s nejbližšími, spolužáky i kolegy,“ uvedl generální ředitel O2 Jindřich Fremuth. Společnost bude také poskytovat služby své televize O1 TV za jednu korunu a k předplaceným kartám přidá 100 korun navíc. Sníží také ceny notebooků.

Vodafone přestal od minulé středy účtovat služby lidem, kteří zůstali v italské karanténě. Operátor zároveň rozšířil zdarma nabídku televizních služeb o další kanály zákazníkům UPC TV v Česku. „Situaci sledujeme a zvažujeme další kroky, jak pomoci našim zákazníkům v kontextu rostoucích omezení kvůli šíření koronaviru. Od začátku krize plně spolupracujeme se státními orgány a představiteli, aby informovanost našich obyvatel byla co nejvyšší a zdravotní rizika a negativní dopad omezení co nejmenší,“ řekl šéfka komunikace podniku Adriana Dergam.

Služby upravil i největší virtuální operátor SAZKAmobil. Ten od pátečních 17 hodin nabízí svým zákazníkům neomezené volání i posílání sms zpráv v rámci sítě zdarma. Akce potrvá do konce března. Podle společnosti by to mělo usnadnit komunikaci lidí v době, kdy je výrazně omezen osobní kontakt. „Kredit u nás využívá mnoho zákazníků v důchodovém věku, pro které je aktuální situace nejvíce riziková,“ uvedl ředitel operátora Jan Schmiedhammer.

Internetový provoz v Česku i volání v mobilních sítích se v posledních dnech kvůli koronaviru zvyšuje. Například ve čtvrtek byl podle údajů operátorů zhruba o pětinu vyšší, než je běžné. Největší nárůst byl po vyhlášení stavu nouze. Kapacita sítí je však podle společností dostatečná.

Premium

Klienti versus cestovní kanceláře: jak nepřijít o peníze za zájezd

Ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Cestovní kanceláře jsou zahlceny žádostmi klientů o zrušení zájezdů. Sociální sítě se plní příspěvky nespokojených...

Premium

Ufňukaná generace. Mladí v pandemické panice možná konečně dospějí

Kdysi muži bránili vlast před nájezdníky, dnes brečí, že mají málo lajků na... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Vše zlé může být k něčemu dobré. Dokonce i koronavirus. Magazín Víkend DNES se domnívá, že mladí lidé v pandemické...

Premium

KOMENTÁŘ: Po dvou měsících přijde rozvrat. Nečekejme na pomoc, konejme!

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Karanténní prázdniny může ekonomika státu vydržet měsíc. Po dvouměsíčním výpadku už hrozí naprostý rozvrat výroby,...

Advantage Consulting, s.r.o.
OBSLUHA CNC SOUSTRUHU-BONUS 30.000 Kč

Advantage Consulting, s.r.o.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 30 000 - 38 000 Kč