2. října 2015 6:06 Lidovky.cz > Byznys > Média

Mynářova strašnická vila chátrá dál

Mynářova vila | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mynářova vila | foto: Lidovky.cz/ Michal Šula

PRAHA Kancléř vysvětloval nákup tím, že je pro jeho rozrůstající se rodinu. Dům v pražských Strašnicích se však dosud nezačal opravovat. Čtrnáctipokojovou prvorepublikovou vilu za 5,5 milionu korun chtěl ještě na začátku roku kancléř Vratislav Mynář rychle opravit, aby se do ní mohl nastěhovat se svojí rozrůstající se rodinou. V domě se ale od začátku letošního roku nic nezměnilo.

V lednu se objevila informace, že prezidentův kancléř koupil nemovitost v pražských Strašnicích podezřele levně. Mynář i původní majitel Vít Široký tvrdili, že uvnitř je to ruina. „Do vily nebyla investována ani koruna a za deset let velmi výrazně zchátrala,“ říkal tehdy Mynář.

A chátrá dál. Lidové noviny se přesvědčily o tom, že nemovitost je ve stejném stavu jako v lednu – omítka je na některých místech opadaná, komín je stále rozšklebený ai terasa na přední straně domu by potřebovala opravit. V zahradě je navíc oproti lednu džungle, vyrůstá tady několik stromků. „Máte pravdu, nic se tam teď neděje,“ potvrdila LN kancléřova manželka Alexandra Mynářová, která syna porodila už v květnu. „Všechno má svůj čas. I rekonstrukce domu pro moji rodinu,“ napsal LN Mynář.

Eliška Nová

Autor

Eliška Nováeliska.nova@lidovky.czČlánky