8. ledna 2013 17:07 Lidovky.cz > Byznys > Média

Na nový tarif lákal Poláky Lenin. Vydupali si stažení kampaně

Polákům se nelíbí reklama na telefonního operátora s Leninem. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Polákům se nelíbí reklama na telefonního operátora s Leninem. | foto: ČTK

VARŠAVA Sovětského komunistického vůdce Vladimira Iljiče Lenina si do reklamy na nový telefonní tarif v síti Heyah vybral polský mobilní operátor Telefonia Cyfrowa (PTC). Proti reklamě se okamžitě na facebookovém profilu firmy ohradily stovky Poláků a společnost se rozhodla kontroverzní inzerci svých služeb po několika dnech rychle stáhnout.

Kolem reklamní kampaně se rozpoutala ideologická debata, diskutující na internetu také zveřejnili další možné návrhy zvrhlé inzerce, kde figuroval například Adolf Hitler, norský masový atentátník Anders Breivik či dlouholetý kambodžský diktátor Pol Pot.

ČTĚTE TAKÉ:

K protestu proti nevhodné reklamě se přidal i ředitel Institutu národní paměti Lukasz Kamiński, který firmě PTC napsal otevřený dopis. "Je to nezodpovědné a zlehčuje to masové zločiny a utrpení jejich obětí," stálo v dopise šéfa instituce, která se zabývá zločiny spáchanými na Polácích.

Mladí lidé, kteří neznají dobře historii, by si kvůli reklamě mohli podle něj vykládat Leninovu historickou úlohu pozitivně. "Lenin byl jeden z největších zločinců 20. století a osoba zodpovědná za smrt dvou až tří milionů lidí během ruské občanské války a revoluce," napsal Kamiński.

"Chceme respektovat pocity našich zákazníků a také obchodní etiku, ta je pro nás nejdůležitější," uvedla ke zrušení reklamní kampaně společnost PTC.

Lidovky.cz, ČTK

Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček
Naděje pro neplodné páry: Česko zavádí novou metodu mrazení vajíček

Státní ústav pro kontrolu léčiv schválil v nedávné době zcela novou metodu mrazení vajíček. Měla by eliminovat riziko poškození vajíčka při rozmrazení a dát tak ženám, které podstupují umělé oplodnění, větší šanci na úspěch.

Najdete na Lidovky.cz