18. května 2014 6:34 Lidovky.cz > Byznys > Média

Po Svitavách provede turisty i domácí mobilní aplikace

Mobilní telefon. Ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Mobilní telefon. Ilustrační foto. | foto: Shutterstock

SVITAVY Svitavy zavedly pro návštěvníky města i obyvatele průvodce po městě do "chytrých" mobilních telefonů. Obsahuje ve čtyřech jazykových mutacích informace o turistických zajímavostech, možnostech ubytování a stravování i o aktuální nabídce pro trávení volného času.

Stáhnout si jej lze telefonem připojeným k internetu na adrese nebo prostřednictvím bezplatných wi-fi hotspotů na sedmi místech ve městě, řekl novinářům starosta David Šimek.

"Plánujeme v těchto lokalitách ještě doplnit tabulky s informací, že se tam tato aplikace dá stáhnout," uvedl Šimek. Wi-fi hotspoty jsou umístěny v informačním centru na náměstí, Multifunkčním centru Fabrika, Základní škole na náměstí Míru, kavárně v parku Jana Palacha, Městské muzeu, na radnici a v Ottendorferově knihovně.

ČTĚTE TAKÉ:

Pro snadnou orientaci nabízí průvodce interaktivní mapu města, kde jsou vyznačeny nejvýznamnější turistické cíle i aktuální poloha držitele telefonu. Mapu lze zobrazit i u každého vyhledaného objektu. Je možné se přepnout i na online verzi www.mapy.cz nebo na offline mapy z roku 1929. Lidé se tak mohou podívat na podobu míst a ulic z meziválečné doby.

Rozšířená realita

Aplikace je také prvním městským průvodcem v Česku s takzvanou rozšířenou realitou. Při otáčení mobilu se spolu se vzdáleností budou ukazovat informace o okolních objektech.

Podobná aplikace pro mobilní telefony už v Česku funguje například v Lanškrouně, chystá se i v Českých Budějovicích. Svitavský průvodce je součástí projektu Hledání hvězdy Davidovy financovaného většinově z dotace z Operačního programu přeshraniční spolupráce, celkové náklady dosahují 600 000 korun.

Lidovky.cz, ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
VÝVOJÁŘ ŘÍDÍCÍCH JEDNOTEK C/C++

Advantage Consulting, s.r.o.
Praha
nabízený plat: 45 000 - 75 000 Kč