7. dubna 2016 18:00 Lidovky.cz > Byznys > Média

Podvádí vás partner přes seznamku? ‚Vyhledávač záletníků‘ to zjistí za 5 dolarů

Ilustrační foto: Sex. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ilustrační foto: Sex. | foto: Shutterstock

PRAHA Nevěrníkům na seznamce Tinder hrozí odhalení. Objevila se služba, díky které může kdokoliv za pět dolarů zjistit, jestli se někdo přes službu pokouší seznámit. Podle autora „biče na záletníky“ jde o to upozornit lidi na ochranu soukromí.

Stránka Swipe Buster pomůže za výše zmíněný poplatek najít jakéhokoliv registrovaného uživatele a reportovat, kdy se přihlásil a zda někoho hledá. Stačí jen zadat křestní jméno, věk a místo odkud subjekt „loví“.

„Vyhledávač záletníků“ vzbudil velké pozdvižení, neboť Tinder využívá celosvětově přes deset milionů uživatelů a něco přes 100 tisíc v Česku, jak informovaly v roce 2015 Hospodářské noviny.

Z průzkumů Globalwebindex navíc vyplynulo, že 42 procent uživatelů Tinderu je ve vztahu či v manželství.

Aplikace funguje na jednoduchém principu. Servíruje řadu nápadníků a uživatel se rozhodne, zda mu člověk podle fotografie připadá atraktivní. Pokud jsou si oba lidé „sympatičtí“ a svolili k seznámení, umožní služba, aby jeden druhému mohl napsat a domluvit si schůzku.

Cílem Swipe Busteru podle jeho tvůrce není hromadně lovit nevěrníky. Autor anonymně pro server vanityfair.com sdělil, že mu šlo o to upozornit lidi na ochranu soukromí. „Na internetu je o lidech příliš mnoho dat a oni sami nevědí, co lze dohledat,“ řekl autor.

jzlJakub Zelenka

Najdete na Lidovky.cz