2. srpna 2012 11:49 Lidovky.cz > Byznys > Média

Prima chce porazit Novu. Na podzim uvede nové seriály

Ondřej Sokol | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Ondřej Sokol | foto: Reprofoto

PRAHA Vtipný, lehký a zábavný má být nový seriál Obchoďák, který FTV Prima začne vysílat na podzim. Prima si od vlastního pořadu slibuje úspěch, díky kterému chce porazit konkurenční TV Nova.

Na čtvrteční tiskové konferenci to řekl programový ředitel FTV Prima Petr Vladyka. "Je to největší investice do vlastní tvorby v historii Primy, u které doufáme, že definitivně smaže rozdíl mezi námi a konkurencí," uvedl Vladyka s tím, že investované peníze se projevují především v záběrech natáčených v exteriérech.

Nové seriály

Televize Nova své podzimní vysílací schéma představila již na začátku týdne. Počítá v něm například s novým seriálem Gympl s (r)učením omezeným, kulinářskou show MasterChef nebo návratem pořadu Na vlastní oči.

ČTĚTE TAKÉ:

V hlavní roli šéfky obchodního centra se na Primě představí Tereza Kostková. V seriálu si dále zahrají Ondřej Sokol a Igor Chmela, kteří spolu účinkují v improvizační show Partička, jejíž další díly se v podzimním vysílání objeví také.

Druhým původním seriálem, který Prima na podzim nabídne, je komediální Základka. "Je to trochu crazy, což mi bylo sympatické, a proto jsem do toho šla," řekla herečka Taťjana Medvecká, která se představí v roli učitelky. Na seriálu mimo jiné pracovala scénáristka Tereza Dusová, jejíž tvorbu Medvecká obdivuje. "Je to velmi šikovná holka, která má velké komediální cítění," pochválila herečka scénáristku.

Další novinkou je talkshow Jiřiny Bohdalové Zrcadlo tvého života. Herečka si do pořadu bude zvát hosty z řad známých osobností. Ti se v show setkají s lidmi, které léta neviděli. Pořad je tak variací show České televize Pošta pro tebe.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

V jednom z dílů se herečka ocitne v roli hosta. Bohdalová tak prý zažila největší překvapení ze všech. "Nejvíc překvapená jsem byla já, protože mi přivezli sestru ze Švédska, což jsem nečekala," řekla Bohdalová. Šok ale prožil také Karel Gott, který se v pořadu setkal se svým mistrem z ČKD, kde pracoval jako elektromontér.

Pohlreich a Kraus

Na podzim bude Prima pokračovat ve vysílání gastronomických pořadů Prostřeno! a Ano, šéfe! i v Show Jana Krause. Televize zároveň představí třetí řadu show Česko Slovensko má talent, kterou FTV Prima připravuje s partnerskou slovenskou televizí Joj. Divákům se představí stejné duo moderátorů i složení poroty v čele s Lucií Bílou.

V rámci kanálu Prima Cool bude podzimní novinkou seriál Živí mrtví, který se podle Vladyky řadí kvalitou do kategorie úspěšné série Dexter, jejíž další díly Prima na podzim přinese. Kanál Prima Love se chce více soustředit na reality show, v rámci kterých nabídne pořad Fantastické dorty nebo dokument neohroŽeny o životě Agáty Hanychové nebo hereček Michaely Kudláčkové a Lenky Kořínkové.

Prima zvyšuje tržby

Společnost FTV Prima, která provozuje televizní stanice Prima family, Prima Cool a Prima Love, loni zvýšila tržby ze dvou na 2,4 miliardy korun. Souhrnný podíl všech tří kanálů Primy na sledovanosti v divácké skupině nad 15 let se loni zvýšil z 19,2 na 22,2 procenta.

V této cílové skupině Prima minulý týden se čtvrtinovým podílem na sledovanosti předstihla konkurenční Novu. Televizní jednička na trhu ale na tuto skutečnost zareagovala prohlášením, že vedla ve skupině 15-54, na kterou zaměřuje své vysílání. "Jediná skupina, která v oblasti komerčních televizí dává smysl, je 15+," uvedl generální ředitel FTV Prima Marek Singer.

Lidovky.cz, ČTK

Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu
Grilujeme! 10 jednoduchých dobrot, které rychle mizí z grilu

Teploty stoupají a krásné počasí nás zve do stínu stromů zahrad a parků. A to je ideální příležitost něco si ukuchtit. Inspirujte se nejlepšími recepty na grilování od našich uživatelek.