17. srpna 2015 7:54 Lidovky.cz > Byznys > Média

Státní dražba století. Do aukce jde bývalý klášterní komplex za 790 milionů

Areál stojí v historickém jádru, které je památkou UNESCO, naproti Obecnímu domu | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Areál stojí v historickém jádru, které je památkou UNESCO, naproti Obecnímu domu | foto: http://www.uzsvm.cz/

PRAHA Úřady prodávají dům na náměstí Republiky v Praze. Vyvolávací cena je 790 milionů. Do prodeje tak míří zřejmě dosud nejdražší státní budova. V pondělí podle informací LN oficiálně zahájí dražbu lukrativního paláce přímo v srdci hlavního města. Přihazovat se bude na bývalý klášterní komplex na náměstí Republiky v sousedství divadla Hybernia.

Vyvolávací cena bezmála 800 milionů korun, kterou v dražební výzvě stanovil Úřad pro zastupování státu ve věcech majetkových (ÚZSVM), z administrativní budovy dělá nejdražší státní realitní nabídku od přelomu milénia. A má šanci zlomit i absolutní prodejní rekord.

„Zveřejnili jsme dražební vyhlášku. Vyvolávací cena je stanovena na 790 milionů korun, ale vzhledem k masivní kampani, kterou jsme pro tento prodej připravili, čekáme, že bude významně navýšena,“ říká generální ředitelka ÚZSVM Kateřina Arajmu. Úřad má na starosti nepotřebné objekty státu.

Minimální příhoz v dražbě bude tři sta tisíc korun a dá se čekat, že by konečná cena mohla i přesáhnout miliardu.

Adam  Junek

Autor

Adam Junekadam.junek@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!