12. října 2010 21:26 Lidovky.cz > Byznys > Média

Vietnamská komunita v Česku se dočká své vlastní televize

Čeští Vietnamci volili svou miss. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Čeští Vietnamci volili svou miss. | foto: ČTK

PRAHA Vietnamská mediální společnost Viet Media a pražský podnikatel v oblasti médií Petr Vrabec chtějí založit televizi pro komunitu Vietnamců žijících v České republice. Viet Sen TV má nabídnout reportáže, zprávy i jazykové kurzy a pořady typu S Vietnamcem v kuchyni. Vrabec by podle něj chtěl Viet Sen TV spustit na přelomu února a března.

Uvedl ro server iHNed.cz. Rozjezd studia v Jesenici u Prahy má stát skoro čtyři miliony korun. Vrabec a Viet Media chtějí peníze z Evropského sociálního fondu a žádají o ně prostřednictvím ministerstva práce. Ještě ale nevědí, jestli je dostanou. V případě, že by EU peníze nedala, jsou prý společníci připraveni jít do projektu na vlastní pěst. "Peníze bychom dali ze svého, start televize by se tím jen o něco oddálil," cituje server Vrabce.

Oficiálně žije v Česku 60.000 Vietnamců, neoficiální odhady ale hovoří o 150.000. Viet Sen TV bude podle něj začínat jako internetová televize, která po rozkliknutí menu nabídne reportáž na přání.

"Budeme začínat s týdeníky, každý týden najdou lidé na stránkách nové reportáže. Po roce bychom chtěli přejít na živé vysílání ze studia. Nejprve dvě hodiny denně, pak víc," řekl Vrabec. Zhruba do dvou let by se podle plánů Viet Sen TV měla přesunout z internetu na kabel a na satelit. Vysílat se má střídavě ve vietnamštině i češtině, s titulky.

ČTK, Lidovky.cz
Premium

Gott šel měsíc před smrtí do Archivu bezpečnostních složek. Měl čisté svědomí, říká Špátová

Dokumentarista Olga Malířová Špátová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ten titulek musím hned opravit, protože Olga Špátová s Karlem Gottem prožila vlastně roky dva. Už před deseti lety, k...

Premium

Lara Fabian oslaví v Praze narozeniny. Máme exkluzivní přednostní nákup vstupenek

Lara Fabian | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Po dvou letech se 9. června 2020 vrátí do Prahy Lara Fabian. Zpěvačka belgicko-italského původu má k českému publiku...

Premium

Chci chlapa, co má větší koule než ego, říká svobodná matka Nikol Štíbrová

Moderátorka a hvězda sociálních sítí Nikol Štíbrová. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Před pár dny oslavila třiatřicítku a cítí se šťastná a spokojená. Nebylo to ale zadarmo – moderátorka a hvězda...