Pátek 9. června 2023, svátek má Stanislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Microsoft vybere svého šéfa zřejmě z vlastních řad. Bude to Nadella?

Ekonomika

  7:32aktualizováno  10:27
WASHINGTON - Generálním ředitelem Microsoft by se měl stát Satya Nadella, nynější vysoce postavený představitel divize pro cloudové technologie. Informovala o tom agentura Bloomberg s odvoláním na nejmenované zdroje. Microsoft se ke zprávě odmítl vyjádřit. Bloomberg dodal, že plány ohledně Nadelly ještě nebyly dokončeny.

Satya Nadella, budoucí možný generální ředitel Microsoftu. foto: Reuters

Microsoft začal hledat nového šéfa v srpnu. Nynější generální ředitel Steve Ballmer tehdy oznámil, že funkci do roka opustí. Společnost v prosinci uvedla, že počítá se jmenováním nového šéfa na začátku letošního roku.

Zdroje Reuters již dříve sdělily, že Microsoft uvažuje o několika málo kandidátech, a to včetně Nadelly, který působí jako výkonný viceprezident divize pro cloudové technologie.

ČTĚTE TAKÉ:

Za možného kandidáta na šéfa Microsoftu byl donedávna považován generální ředitel americké automobilky Ford Motor Alan Mulally. Mulally ale nedávno prohlásil, že nemá v úmyslu opustit svou současnou funkci - stejně jako generální ředitel švédské společnosti Ericsson Hans Vestberg, o kterém se také v souvislosti s přechodem do Microsoftu také spekulovalo.

Nejmenovaný zdroj agentury Reuters později uvedl, že v Microsoftu se schyluje ke jmenování nového ředitele a Satya Nadella je nejpravděpodobnějším kandidátem na tento post. Spoluzakladatel firmy Bill Gates by prý mohl odstoupit z funkce předsedy představenstva, zůstal by ale jeho členem, uvedl také zdroj Reuters.

Microsoft začal hledat nového šéfa v srpnu. Nynější generální ředitel Steve Ballmer tehdy oznámil, že funkci do roka opustí. Společnost v prosinci uvedla, že počítá se jmenováním nového šéfa na začátku letošního roku. Zdroje Reuters již dříve sdělily, že Microsoft uvažuje o několika málo kandidátech, a to včetně Nadelly, který působí jako výkonný viceprezident divize pro cloudové technologie.

Microsoft

Microsoft je největším výrobcem softwaru na světě a jeho operační systém Windows využívá většina osobních počítačů. V poslední době ale firma zaostává za konkurenty, jako je Apple nebo Google, kteří ji předstihli v orientaci na stále populárnější tablety a smartphony.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!