18. března 2008 20:35 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

LN: Sázkaři se obávají bojkotu olympiády

Sázková kancelář - ilustrační foto. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Sázková kancelář - ilustrační foto. | foto: Lidové noviny

PRAHA Stále častější výzvy k bojkotu čínských olympijských her ze strany politiků i známých osobností znervózňují tuzemské sázkové kanceláře. V případě neúčasti většího počtu sportovců by totiž mohly přijít o desítky milionů korun.

„Máme reálnou obavu a bereme situaci vážně. Za minulou letní olympiádu byl náběr na sázkách přes 30 milionů korun a letos počítáme s ještě vyšší částkou. O tyto peníze bychom přišli,“ potvrdila mluvčí sázkové kanceláře Chance Jana Pokorná. Olympiáda je podle sázkařů specifická tím, že přiláká i velké množství lidí, kteří by si při jiné příležitosti nevsadili.

Sázkovky zatím situaci sledují a s vypisováním kurzů nechtějí příliš spěchat. „Budeme čekat, jak to dopadne, a podle toho se zařídíme. Byla by to pro nás ale velká ztráta, na olympiádu se těšíme z finančního i sportovního hlediska,“ řekla Pokorná.

„Zatím máme vypsané jen sázky na počet medailí pro Českou republiku, konkrétní sportovní akce nabídneme až v létě,“ sdělil mluvčí Tipsportu Lubomír Ježek. Tržby Tip sportu z letních olympijských her v Aténách před čtyřmi lety dosáhly 80 milionů korun a pro letošek firma počítá s tržbami kolem 100 milionů korun. To ale jen v případě, že se situace dále nevyhrotí.

Další podrobnosti
si přečtěte ve středečním vydání deníku
Vojtěch Bednář, Vojtěch Bednář

Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?
Moje dcera má dvě mámy. Mám na to právo?

Jsem mámou jedné úžasné holčičky, která si žije ve svém batolecím světě a nic ji netrápí. To však bohužel nemohu úplně říct o sobě, tak jsem se rozhodla se ze svých obav a pochyb aspoň vypsat.