22. prosince 2012 13:57, aktualizováno  14:21 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

Šéf České spořitelny Kysilka: sKarty jsou legislativní zmetek

Generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Generální ředitel České spořitelny Pavel Kysilka | foto: ČTK

PRAHA Zákon zavádějící sKartu je legislativní zmetek. V rozhovoru pro Lidové noviny to řekl Pavel Kysilka, generální ředitel České spořitelny.

rávě Česká spořitelna vyhrála soutěž na provozování sKaret. Jedná se o platební systém sociálních karet, prostřednictvím kterých se budou zpracovávat sociální dávky.

"Když kdysi Margaret Thatcherová navštívila Česko a zjistila, kolik zákonů jsme schopni schválit během jednoho roku, tak si myslela, že jsme se spletli, že jsme k číslu, které jí říkáme, přidali nulu. Ve stabilních společnostech je nevídané, aby na nás zákonodárci hrnuli tolik legislativních – a já k tomu dodám – zmetků, jak to dělají zde," řekl pro sobotní vydání Lidových novin Kysilka. 

A mohl by jedním "zmetkem" být i projekt sKaret? "Neřekl bych, že by to mohl být, on je. Ukazuje se, že je to totální legislativní zmetek a člověk se nestačí divit, co legislativní odbory ministerstev, Legislativní rada vlády, vláda, sněmovna, Senát i prezident jsou schopni schválit a podepsat. Aby se pak záhy zjistilo, jak je to celé nekvalitně připravené," dodal Kysilka.

Najdete na Lidovky.cz