29. listopadu 2013 15:59, aktualizováno  16:34 Lidovky.cz > Byznys > Moje peníze

V balené vodě plaval zelený sliz. Albert ji musí stáhnout z prodeje

Balenou vodu nevhodnou k lidské spotřebě nařídila stáhnout z distribuční sítě společnosti AHOLD Czech Republic Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Balenou vodu nevhodnou k lidské spotřebě nařídila stáhnout z distribuční sítě společnosti AHOLD Czech Republic Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI). | foto: SZPI

BRNO V trutnovské prodejně Albert v Žižkově ulici našla Státní zemědělská a potravinářská inspekce balenou vodu kontaminovanou zeleným zákalem a zelenou sedlinou, tedy řasou. Okamžitě nařídila danou šarži stáhnout z prodeje. Šlo o neperlivou vodu v jedenapůllitrových lahvích od výrobce Veseta.

„Z důvodu kontaminace cizorodou látkou inspekce vyhodnotila potravinu jako nevhodnou k lidské spotřebě,“ uvedl mluvčí inspekce Pavel Kopřiva. Podle něj se v dané šarži vyrobilo přes 13 tisíc lahví. Kolik se jich dostalo do oběhu, není zřejmé.

Balenou vodu nevhodnou k lidské spotřebě nařídila stáhnout z distribuční sítě společnosti AHOLD Czech Republic Státní zemědělská a potravinářská inspekce (SZPI).
Balená voda Aqua neperlivá pitná voda měla organoleptické závady – v lahvi je patrný zelený zákal a zelená sedlina.

Balená voda Aqua neperlivá pitná voda měla organoleptické závady – v lahvi je patrný zelený zákal a zelená sedlina.

SZPI nařídila balenou vodu této šarže stáhnout ze všech prodejen Albert. Inspekce zároveň doporučuje spotřebitelům, aby vodu s označením data minimální trvanlivosti do 2. 8. 2014 nepili.

mevMartin Nevyhoštěný