Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Německá automobilka BMW v říjnu dosáhla rekordního prodeje

Ekonomika

  7:00
BERLÍN - Německá automobilka BMW v říjnu opět dosáhla rekordního prodeje. Celosvětové dodávky vozů značek BMW, Mini a Rolls-Royce se zvýšily na 165 851 aut, což je o 5,2 procenta víc než loni v říjnu. Skupina, která rekordní prodej vykázala i za září, to oznámila na svém webu.

Výroba BMW i3. foto: ČTK

Na rekordu je nově i prodej za deset měsíců roku, který se zvýšil o 7,3 procenta na 1,602 milionu vozů. V Evropě, která se zotavuje z dluhové krize, prodej od začátku roku na konci října stagnoval. V Asii se za stejné období zvýšil o více než 17 procent. V pevninské Číně přitom skupina dodala přes 317.000 vozů, což jí zajistilo zvýšení tržeb o pětinu.

ČTĚTE TAKÉ:

"S rekordním prodejem v říjnu a v prvních deseti měsících roku dál postupujeme podle plánů, navzdory pokračujícím potížím na některých evropských trzích," uvedl na webu automobilky Ian Robertson, který má v představenstvu BMW na starosti prodej a marketing.

BMW je největším výrobcem luxusních aut na světě. Automobilka ve třetím čtvrtletí vykázala čistý zisk vyšší zhruba o tři procenta. Provozní zisk její hlavní automobilové divize ale klesl kvůli nákladům na nové technologie a slevám na důležitých evropských trzích. Automobilka vylepšuje nabídku a v letošním a příštím roce chce přijít na trhy s celkem 25 novými modely.

Autoři: ,

Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky
Jak správně ochránit děti před úžehem? Omezte nosítka i šátky

Úžeh je přehřátí organismu, ke kterému dochází při nadměrnému vystavení těla přímému slunečnímu záření. Nejčastěji se projevuje malátností, bolestí...