Pátek 17. září 2021, svátek má Naděžda
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nepřipoutáte se? Můžete zabít i ostatní

  15:06
PRAHA - Dopravní kampaň s názvem „Nemyslíš – zaplatíš!“ pokračuje. Ministerstvo dopravy zveřejnilo další klip. Jeho vzkaz je jasný, pokud se na zadním sedadle nepřipoutáte, můžete zabít sebe i ostatní.

Nemyslíš - zaplatíš! Klip s tematem divadla a bezpečnostních pásů. foto: Lidovky.czManželský pár pospíchá do divadla. Muž za volantem přibrzdí, aby nabral svoji ženu. Ta usedá na zadní sedadlo. V autě se začne převlékat do večerních šatů. V tu chvíli vůz prudce zabrzdí. Žena po nárazu prolétne čelním sklem. Usmrtí i manžela sedícího za volantem.

Na co nový klip upozorňuje? Na častou chybu spolujezdců. Polovina z nich totiž v průzkumu přiznala, že se v obci na zadních sedadlech nikdy nepoutá. "Přitom statistika říká, že 71 procent osob usmrcených při nehodě na zadních sedadlech bylo nepřipoutaných," uvedl Vlasák PR manažer agentury Euro RSCG PR Michal Vlasák.

Nový klip budou televize opět zakrývat černým čtvercem. Dvě nejsledovanější komerční stanice tak činí z obavy před postihem ze strany Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Česká televize vysílá klipy po celý den v plné verzi, před nimi však zařazuje krátké varování.

Autor:

Nesmysly o inflaci v Česku. Znovu bude nízká, uvidíte, tvrdí ekonom Michl

Premium ČSÚ zveřejnil, že inflace je nejvyšší od roku 2008, 4,1 %. Hned v pátek jsem k tomu vydal v MF DNES článek „Nebojte se...

Chci přidat 20 tisíc. Generaci Z kuráž nechybí, s trpělivostí už je to horší

Premium Sedmatřicetiletý Libor vede pobočku banky v krajském městě. Za poslední měsíce přijal několik mladých lidí, dvacátníků...

Hladovění je to nejlepší, co pro sebe lidé mohou udělat, říká neurolog

Jde o největší problém současné medicíny, a to bez ohledu na covid-19 - Alzheimerova nemoc, nejčastější typ demence....

Mohlo by vás zajímat