Neděle 15. prosince 2019svátek má Radana, Radan 9 °C občasný déšť Předplatné LN
Zobrazit příspěvky: Všechny podle vláken Všechny podle času
M. Novák 1.12.2019 13:57

7) Během posledních 18 let se ukázalo, že manželství pro heterosexuály i homosexuály zároveň nemá žádný vliv na vývoj společnosti. Poslední státy měly dost času ty první sledovat, jak se společnost v tomto směru vyvíjela. Logicky uznaly, že manželství pro homosexuály i heterosexuály nepředstavuje žádný problém.

M. Novák 1.12.2019 13:54

7) Během posledních 18 let se ukázalo, že manželství pro heterosexuály i homosexuály zároveň nemá žádný vliv na vývoj společnosti. Poslední státy měly dost času ty první sledovat, jak se společnost v tomto směru vyvíjela. Logicky uznaly, že manželství pro homosexuály i heterosexuály nepředstavuje žádný problém.

M. Novák 1.12.2019 13:38

4) Advokátka píše, že jde o nejlepší rámec, ale zatím nikdo jiný model nevymyslel. Opět si protiřečí. Manželství je samo o sobě dobrá věc, ale protože jde o lidi s různými dobrými a špatnými vlastnostmi, tak to takhle dopadá. Ochrana manželství bude stejná i po rozšíření na dvojice homosexuální.

5) Že má dítě biologickou matku a otce, nikdo nerozporuje. Ale ne každý otec a matka jsou schopni se o narozené dítě postarat. Dítě, ke kterému se otec nebo matka z jakéhokoliv důvodu nehlásí, má horší postavení vždy, ať už jej vychovává kdokoliv. Nový partner rozvedené ženy má možnost její dítě adoptovat. Nebiologický partner z gay dvojice už ne.

6) Manželství tady nebylo odjakživa a během historie se měnilo. Jinou formu má na Ukrajině, jinou v Česku, jinou v Austrálii. Dále paní používá klasický argument šikmé plochy a dovádí situaci do absurdna.

M. Novák 1.12.2019 13:36

No tak si to rozebereme:

1) Homosexuální muž dle legislativy sice může uzavřít manželství se ženou, ale tento sňatek bude neplatný, protože gay není schopen splnit manželský slib minimálně v tom smyslu, že si bere nevěstu z lásky. Nebere. Gay ženu nikdy nebude milovat tak jako muže. Pokud gay řekne "ano", prokazatelně LŽE!

2) Advokátka lže, protože se skládá manželský slib, zda si ženich bere nevěstu z lásky a dobrovolně. O té dobrovolnosti by se dalo polemizovat, ale gay si ženu z lásky určitě nebere. Čili citová náklonnost je součástí manželského slibu.

3) Celý argument si protiřečí. Teorie je něco jiného a praxe taky. Výsledný efekt je, že neplodný pár v manželství nebude mít vlastní děti stejně jako pár homosexuálních mužů nebo žen.

4) Advokátka píše, že jde o nejlepší rámec, ale zatím nikdo jiný model nevymyslel. Opět si protiřečí. Manželství je samo o sobě dobrá věc, ale protože jde o lidi s různými dobrými a špatnými vlastnostmi, tak to takhle dopadá. Ochrana manželství bude stejná i

J. Procházka 25.10.2019 12:35

Zloděj volá chyťte zloděje ;) Je to stejná argumentace, jako v době, kdy byla ilegální rasově smíšená manželství říct, že černoch není diskriminován, že si nesmí vzít bělošku, protože si může vzít černošku ;)

P. Škoda 24.10.2019 13:19

Směšný článek jak z pera šéfa propagandy v SPD, KDU-ČSL, apod. Paní je dost mimo, evidentně absolutně neschopná přijmout jakýkoliv jiný názor než ten její. Takový dojem na mě dělá. Smutné, ale je to její názor. Naštěstí je dost lidí, kteří takto nesmýšlejí. Jinak bychom za chvíli lezli po stromech :-/

J. Tachovský 24.10.2019 10:37

Predevsim je nutne si uvedomit, ze z biologickeho hlediska je homosexualita nezivotaschopna deviace. Homosexualove sami o sobe nejsou defektni osobnosti a mohou prospet spolecnosti mnoha zpusoby s vyjimkou reprodukce. Primarnim duvodem pro manzelstvi je prave reprodukce. Z toho logicky plyne, ze manzelstvi neni urceno pro homosexualni pary. ale to vubec nevadi, maji spousty jinych moznosti, jak sve souziti zaridit.

T. Socha 24.10.2019 9:41

Ať žijí sociální konstrukce. Všichni chtějí být "fér" ale kdo si uvědomuje, že za to, že někdo touží po něčem čeho nejde dosáhnout - udělat z jejich vztahu opravdové manželství - zaplatíme všichni vysokou cenu - zrušíme základní pojmy na kterých jako lidé stojíme - otec, matka i samo manželství. Pojem manželství už nebude tím, po čem aktivisté touží, ale bude označovat hru na manželství, pouhý právní svazek (zatím) dvou lidí. Pokud chtějí přiznat větší práva, proč je neprotlačí do registrovaného partnerství? Je to, jako kdybychom kvůli tomu, aby se lidé s berlemi cítili jako zdraví, všichni že zákona museli nosit berle.

J. Tuček 24.10.2019 9:32

Ad ohrožení manželství muže a ženy - nebojte se, paní advokátko, uzákonění manželství bez ohledu na pohlaví nepovede k tomu, že Vás někdo bude nutit, aby jste se vdala za ženu ;)

Manželství je především společenský konstrukt, který se v čase vyvíjí - teprve podle představy většiny společnosti, jak má manželství vypadat, se upravuje jeho právní definice. V minulosti uzavírali manželství i mnohem mladší děti, manžela jim vybírali rodiče a někdy se snoubenci poprvé potkali až o svatební den. Od té doby už jsme ušli kus cesty, dospěli jsme k většinovému závěru, že manželství by mělo vypadat jinak, a tudíž se jeho podoba proměnila. Není jediný důvod, proč by se jeho podoba neměla vyvinout znovu, pokud je většina společnosti toho názoru, že jeho podstatou již není vytvoření reprodukční jednotky, ale vztah dvou lidí, které k sobě váže hlubší cit, a kteří se proto k sobě navzájem zavazují a chtějí procházet životem společně, pečovat o sebe a mít vůči sobě vzájemná práva a povinnosti, případně

J. Tuček 24.10.2019 9:42

případně poskytnout vhodné zázemí pro výchovu dětí.

A co se týče oblíbeného strašáka manželství více než dvou osob: pokud většina společnosti někdy v budoucnosti nabude dojmu, že do manželství by mohly vstupovat i více než dvě osoby, můžeme o tom diskutovat. Zatím tam nejsme a nějakou dobu ani nebudeme. O možnosti manželství osob stejného pohlaví se ve společnosti hovoří již desítky let, o možnosti manželství více než dvou osob hovoří jen konzervativci a demagogové, kteří tuto možnost používají jako (absurdní) argument proti uzákonění manželství pro stejnopohlavní páry.

J. Tuček 24.10.2019 9:17

"Primárním účelem manželství je totiž založení rodiny a řádná výchova dětí," píše autorka. Klíčovými slovy jsou zde "primární" a "výchova". "Primární" neznamená "jediný" a jak ostatně sama autorka uznává, jsou i heterosexuální páry, které nechtějí mít nebo nemohou fyzicky mít děti (jsou neplodné), a přesto u nich tuto skutečnost nezkoumáme, ani před uzavřením manželství (nějakým lékařským potvrzením), ani po uzavření manželství (zda skutečně zplodili děti). Pakliže u heterosexuálních párů nepodmiňujeme uzavření manželství zplozením dítěte, ale homosexuálním párům z toho samého důvodu manželství odpíráme, jde o neodůvodněné rozdílné zacházení s osobami ve srovnatelné situaci, a tudíž o diskriminaci.

"Výchova" neznamená "zplození". Homosexuální páry mohou tvořit a často i tvoří rodiny a vychovávají děti, ať už zplozené z předchozích vztahů, či za pomoci nástrojů asistované reprodukce či dárcovství spermatu (tedy stejných prostředků, které používají i neplodné heterosexuální páry - několi

J. Tuček 24.10.2019 9:36

několika mým známým se díky tomu podařilo přivést na svět děti a na světě je díky tomu hned líp). Představa autorky, že pokud chce lesbická matka počít dítě, tak ho musí vychovávat s (často anonymním) dárcem spermatu, jinak dítěti odpírá právo na druhého rodiči, je dost naivní a utopická. Jedinou reálnou alternativou v těchto případech je, že se homosexuální páry rozhodnou dítě na svět vůbec nepřivést, pokud by jej museli vychovávat s osobou opačného pohlaví, a nikdo, kdo s vážnou tváří tvrdí, že mu jde v první řadě o nejlepší zájem dítěte, nemůže tvrdit, že je v lepším zájmu dítěte, aby se vůbec nenarodilo, než abychom změnili pár zákonů a umožnili rodičům dítěte se vzít a mít k němu rovné povinnosti a práva bez ohledu na jejich pohlaví.

J. Tachovský 24.10.2019 9:50

Pokud se homosexualove mermomoci chteji o nekoho starat, at si poridi psa. Volnych deti k adopci neni dost ani pro normalni pary a pro dite je jednoznacne horsi, kdyz ho vychovavaji homosexualove.

J. Tuček 24.10.2019 10:01

Ale blbost, nic nedokazuje, že by výchova homosexuálním párem byla pro dítě horší než výchova heterosexuálním párem, to je jen Vaše ničím nepodložený předsudek. Navíc tu nemluvíme jen o adopci (kterou český právní řád v případě homosexuálních párů zatím bohužel neumožňuje), ale i o případech asistované reprodukce a dárcovství spermatu - nebo snad chcete tyto děti, jejichž biologickým rodičem je jeden z páru, který jej vychovává, homosexuálním párem násilím odebírat a dávat je zcela cizím heterosexuálním párům? Pokud ano, mrkněte na seriál The Handmais's Tale, myslím, že by se Vám mohl líbit ;)

Pokud Vy jste vzorkem "normálních" párů, tak snad ať radši ty děti vychovávají nenormální páry.

J. Tachovský 24.10.2019 10:03

Jste zabedneny homodemagog. Nastesti se homosexualove nemuzou mnozit, takze se jejich geny nesiri.

J. Tuček 24.10.2019 10:07

Tak teď jste tomu nasadil korunu :D Je to vtipné, když se odpůrci stejnopohlavních párů svými příspěvky sami diskvalifikují z racionální diskuze :)

J. Tachovský 24.10.2019 10:35

Vase diskuze neni racionalni, zacal jste s osobnimi utoky, takze se s vami na dane tema bavit je uplne zbytecne.

J. Tuček 24.10.2019 9:15

No to je zase snůška keců.

Tvrdit, že homosexuálové nejsou diskriminováni, protože můžou přece uzavřít manželství s osobou druhého pohlaví je jako tvrdit, že vegetariáni mají přece stejnou možnost najíst se v restauraci, která podává výhradně masové pokrmy, nebo že nekuřáci mohli před zákazem kouření v restauracích přece taky začít kouřit.

J. Zajíc 24.10.2019 9:12

Paní advokátka je zvyklá z podstaty své práce bojovat za určitou stranu, bez ohledu na argumenty a reakce obou stran. Pracuje sice také s určitými fakty, ale ty jsou často ohýbány ve prospěch hájené strany. Zde vyzvracela naprosto homofobický článek, založený na svých přesvědčeních, které se snažila zkombinovat se zaběhlým právním řádem, který se v čase mění a ze své podstaty zaostává za potřebami posledních let či desetiletí. Pí Vlachová nepochopila, že podstata nespokojenosti netkví pouze v nazývání dvou věcí stejným názvem manželství, ale ve zrovnoprávnění obou vztahů. Pro mě za mě ať tu zůstane pojem registrované partnerství, ale ať je zrovnoprávněno s klasickým manželstvím. Dnešní stav je nerovný a silně diskriminační nejenom v otázkách adopce, nájmu, pozůstalosti a vdoveckého příspěvku, zákonné nemožnosti umělého oplodnění. Analogicky je to stejné, jako kdyby pí Vlachová nechtěla povolit manželství černým, asiatům a muslimům, protože vypadají jinak, chovají se jinak a mají jiné manželské z

J. Zajíc 24.10.2019 9:16

... manželské zvyklosti. Ještě poznámka k USA, kde se vedla dlouhodobá názorová a právní bitva, dokud ji ze své podstaty neutnul Nejvyšší federální soud. Pí Vlachová je očividně neinformovaná a pouze straší a dezinformuje s jakýmsi přeprodáváním dětí, bez hlubší elaborace.

F. Kusák 24.10.2019 9:05

Ach jo, maturity nejsou maturity, matematika nepatří do trivia vzdělání, absolvent univerzity je občas na úrovni bývalého středoškoláka, ale lidí s humanitním vzděláním je jako plevele na našich polích. Zato těch se vzděláním exaktním je jako šafránu. Ale řešíme hlouposti. Jo dekadentní společnost, ale podle historie víme, kam to nakonec vedlo.

F. Kusák 24.10.2019 9:14

Sním o zemi, kde by vládlo právo a svoboda, kde rodiče, tvořeni otcem a matkou, by láskyplně vychovávali své děti, kde vzdělání by mělo společenskou prestiž a lidé by pracovali a vydělávali, spořili a měli se lidsky rádi. Je to ideál, od kterého se bohužel docela vzdalujeme.

M. Blabla 24.10.2019 8:16

Proč "lidí"? Ať se to za pár let nemusí měnit znovu. Dal bych tedy rovnou "dvou živočichů" ... :-((

R. Vacek 24.10.2019 8:45

A proč dvou? V manželství může žít skupina tvořená humanoidy, dalšími savci, plži a klidně i andoidem Alexou. :-)

J. Tachovský 24.10.2019 8:53

Proc dvou ? Jakekoliv cele cislo vetsi nez nula. Proc jen lidi ? Jakakoliv entita ma pravo na manzelstvi. Napr. manzelstvi kura domaciho, smrku ztelipeho a funkce kosinus.

J. Jonák 24.10.2019 8:05

Tak nevím co je přínosnější pro společnost, zda manželství sociálně slabých a vyčleněných žen s podobnými muži, kteří zplodí třeba deset dětí, jimž nebudou schopni zajistit adekvátní vzdělání a výchovu a nebo "manželství" dvou homo, kteří si třeba osvojí nebo nechají porodit dvě děti, o které se řádně postarají a vychovají je. Paní "jezuitská" advokátka by si měla uvědomit, že žijeme v 21.století a doba je o dost jiná, než před pěti sty lety. Společnost se vyvíjí a je třeba tomu přizpůsobit zákony.

R. Vacek 24.10.2019 8:48

Ale homo mohou klidně žít pospolu, uzavřít reg. partnerství a skvěle vychovávat kupu dětí. I spousta hetero žije v nesezdaném vztahu.

I. Štípek 24.10.2019 7:52

Velký dík - bohužel za to, co je všem jasné. Budeme se jen slušně obhajovat nebo tu pakáž s jejími obscéními nápady necháme řádit a blbnout mladým lidem hlavu??

R. Vašíček 24.10.2019 7:49

Dosť demagogické. Naozaj je spústa žien, ktoré ani teoreticky nemôžu mať deti. Naviac lesbičky bežne mávajú deti. Čo sa týka argumentu, že homosexuáli nie sú ohľadom manželstva diskriminovaní, lebo môžu uzatvárať heterosexuálne manželstvá, to už je aj ťažké slušne komentovať.

I. Štípek 24.10.2019 7:59

První unfair argumentace podle homo příručky: zpochybňovat, relativizovat, znevěrohodnit.


Premium

Zoufale jsme se snažili postřeleného muže zachránit, líčí lékař z Ostravy

Hrudní chirurg Marcel Mitták | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Hrudní chirurg Marcel Mitták z Fakultní nemocnice Ostrava se snažil s týmem zdravotníků zachránit jednoho z těžce...

Premium

Na Gottově pohřbu jsem se bál, že spáchám atentát na Zemana, říká Strach

Jiří Strach | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Každý se ho ptá na Anděla Páně 3. Jiří Strach ale trpělivě vysvětluje, že to nezáleží jen na něm. „Rozhodujeme o tom...

Premium

Zalepili matce prsa, aby nemohla kojit. Při příbězích z Osvětimi pláče i průvodce

Průvodce Lukáš Lev | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lukáš Lev provází v koncentračních táborech a popisuje nacistická zvěrstva. Jeho babička si však stála za tím, že za...