Pondělí 8. března 2021svátek má Gabriela 4 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Lístky na Právnický ples jsou již v prodeji. I letos půjde výtěžek na podporu pražské fakulty

Právnický ples v roce 2018. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Právnický ples v roce 2018. | foto: Ivo Barabas Photography

PRAHA Tradice v pořádání velkolepých plesů pro právníky nebude přetržena ani letos. Mezi jednu z největších společenských akcí se opět zařadí Právnický ples, který organizuje nejstarší studentská právnická organizace, Spolek českých právníků Všehrd. Akce proběhne v sobotu 22. února 2020 v pražském Obecním domě.

Specifikem Právnického plesu, kterého se každoročně účastní zástupci všech právnických profesí je, že na jeho organizaci se podílejí samotní studenti pražské právnické fakulty, kteří jsou zároveň členy Všehrdu. Ani letos to nebude jinak. Jádrem plesového výboru je pět lidí, jejichž práci řídí současný starosta spolku Vojtěch Hradečný.

Peníze pro fakultu

Ples má poslední roky benefiční rozměr. Výtěžek byl v minulosti věnován třeba na rekonstrukci legendárního výtahu paternoster v budově fakulty, jež byl řadu let mimo provoz. Všehrd na opravu zařízení přispěl téměř 200 tisíci korunami. Peníze z loňského plesu byly určeny na další rozvoj interiéru budovy. „Byť je ples veliká akce, negeneruje nám nějaké obrovské zisky. Peníze které se povede vydělat fakultě rádi poskytneme, tak jak se to stalo v minulosti,“ řekl LN Hradečný.

A na co se mohou hosté letošního ročníku těšit? Společenskou událostí je provede moderátorka Daniela Písařovicová. Ve Smetanově síni pak již tradičně zazní skladby v podání Západočeského symfonického orchestru z Mariánských lázních, nejstaršího symfonického orchestru v českých zemích. Dalším hostem bude pianista Radim Linhart, který působí v rámci Pražského filmového orchestru. Linhart je také držitelem světového rekordu v počtu skladeb zahraných zpaměti. Dokáže jich zahrát přes tři tisíce.

Pomyslnou třešničkou na dortu bude pak bude vystoupení mezi studenty oblíbené kapely Top Dream Company. „Frontman této kapely Jakub Vaňas je právník, takže to bude taková přirozená součást právnického plesu,“ vysvětlil Hradečný. Vstupenky lze již zakoupit prostřednictvím sítě Ticketstream.

Letošní rok je pro Všehrd výjimečný. Připomíná si totiž třicáté výročí od obnovení jeho činnosti. V roce 1991 pak byla také obnovena tradice pořádání vrcholných společenských akcí, právě výročních plesů. Tradice pořádání plesu se však datuje až k roku 1870, kdy ples Spolek českých právníků Všehrd poprvé uspořádal. Tradice však byla vlivem evropských politických událostí několikrát přerušena.

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky

Exploze viru: v domově důchodců ve Vrchlabí zabil polovinu seniorů

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Tragédie v domově seniorů varuje, jak rychle se šíří nákaza koronavirem a jak smrtelná může být. Celorepublikově pak...

Randění pod rouškou. Reportérka absolvovala sedm pokusů o seznámení

Reportérka Julie Mahlerová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium „Jestli si někoho nenajdeš, než ti bude třicet, nainstaluju ti seznamku,“ oznámila mi moje nejlepší kamarádka. Patřím...

Zavřené nezavřené restaurace. Jak vypadá zapovězený společenský život?

Rozhánění nelegální párty. Policie v lednu zasahovala na večírku v domě v... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Zaplněné stoly, skupinky lidí se sklenicemi vína a smích nesoucí se až na ulici. Nejde o výjev starý víc než rok, ale o...

S. Vor jo,to jo...ples upírů 10:20 20.1.2020