Středa 26. února 2020svátek má Dorota 3 °C občasný déšť se sněhem Předplatné LN
Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

Lístky na Právnický ples jsou již v prodeji. I letos půjde výtěžek na podporu pražské fakulty

Právnický ples v roce 2018. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Právnický ples v roce 2018. | foto: Ivo Barabas Photography

PRAHA Tradice v pořádání velkolepých plesů pro právníky nebude přetržena ani letos. Mezi jednu z největších společenských akcí se opět zařadí Právnický ples, který organizuje nejstarší studentská právnická organizace, Spolek českých právníků Všehrd. Akce proběhne v sobotu 22. února 2020 v pražském Obecním domě.

Specifikem Právnického plesu, kterého se každoročně účastní zástupci všech právnických profesí je, že na jeho organizaci se podílejí samotní studenti pražské právnické fakulty, kteří jsou zároveň členy Všehrdu. Ani letos to nebude jinak. Jádrem plesového výboru je pět lidí, jejichž práci řídí současný starosta spolku Vojtěch Hradečný.

Peníze pro fakultu

Ples má poslední roky benefiční rozměr. Výtěžek byl v minulosti věnován třeba na rekonstrukci legendárního výtahu paternoster v budově fakulty, jež byl řadu let mimo provoz. Všehrd na opravu zařízení přispěl téměř 200 tisíci korunami. Peníze z loňského plesu byly určeny na další rozvoj interiéru budovy. „Byť je ples veliká akce, negeneruje nám nějaké obrovské zisky. Peníze které se povede vydělat fakultě rádi poskytneme, tak jak se to stalo v minulosti,“ řekl LN Hradečný.

A na co se mohou hosté letošního ročníku těšit? Společenskou událostí je provede moderátorka Daniela Písařovicová. Ve Smetanově síni pak již tradičně zazní skladby v podání Západočeského symfonického orchestru z Mariánských lázních, nejstaršího symfonického orchestru v českých zemích. Dalším hostem bude pianista Radim Linhart, který působí v rámci Pražského filmového orchestru. Linhart je také držitelem světového rekordu v počtu skladeb zahraných zpaměti. Dokáže jich zahrát přes tři tisíce.

Pomyslnou třešničkou na dortu bude pak bude vystoupení mezi studenty oblíbené kapely Top Dream Company. „Frontman této kapely Jakub Vaňas je právník, takže to bude taková přirozená součást právnického plesu,“ vysvětlil Hradečný. Vstupenky lze již zakoupit prostřednictvím sítě Ticketstream.

Letošní rok je pro Všehrd výjimečný. Připomíná si totiž třicáté výročí od obnovení jeho činnosti. V roce 1991 pak byla také obnovena tradice pořádání vrcholných společenských akcí, právě výročních plesů. Tradice pořádání plesu se však datuje až k roku 1870, kdy ples Spolek českých právníků Všehrd poprvé uspořádal. Tradice však byla vlivem evropských politických událostí několikrát přerušena.

Kateřina Kolářová

Autor

Kateřina KolářováKaterina.Kolarova@lidovky.czČlánky
Premium

Trend u rozvodů: čím dál více dětí končí ve střídavé péči

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Neustálé pendlování mezi dvěma domácnostmi dětem škodí, varují odborníci. Ve střídavé péči je v Česku stále více dětí....

Premium

Jak se falšuje maso. Šunku bez „éček“ by nikdo nekoupil, říká odborník

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Podvody s potravinami jsou staré jako lidstvo samo. Jen se postupně změnily metody. „Za záměnu hovězího masa za koňské...

Premium

Karlův most je jen most, stěžují si turisté. Kritika nešetří ani další památky

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do Česka loni přijel rekordní počet turistů. Památky si u nich leckdy vysloužily i bizarní recenze na internetu,...

S. Vor jo,to jo...ples upírů 10:20 20.1.2020

7 tipů, jak zatočit se stresem
7 tipů, jak zatočit se stresem

Doba se neustále zrychluje. Často se za celý den nestíháme ani zastavit. Přitom stačí změnit pár návyků a objevit díky nim krásu pomalejšího tempa, relaxaci a prožitek přítomného okamžiku.