16. července 2019 15:56 Lidovky.cz > Byznys > Právo a justice

V tendru na nákup bojových vozidel má obraně radit Advokátní kancelář Brož, Sedlatý

Česku Hägglunds nabízí bojové vozidlo pěchoty CV90, s nímž chce uspět v tendru... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Česku Hägglunds nabízí bojové vozidlo pěchoty CV90, s nímž chce uspět v tendru... | foto: Martin Shabu, Martin Shabu,  Lidové noviny

Praha  Výběrové řízení na právní firmu, která bude ministerstvu obrany radit v tendru na nákup bojových vozidel pěchoty, vyhrála Advokátní kancelář Brož, Sedlatý. Společnost nabídla cenu právních služeb 949 korun za hodinu práce. Účastníci tendru se nyní mohou odvolat.

Ministerstvo obrany hledalo firmu, která mu bude radit v souvislosti se zakázkou na nákup pásových bojových vozidel pěchoty (BVP) asi za 50 miliard korun. V minulosti obrana tendr na právníky již dvakrát zrušila kvůli chybám v zadávacím procesu. Postup tehdy napadly firmy, které v soutěži neuspěly. Naposledy se výtky týkaly požadavku na mezinárodní zkušenosti zájemců o zakázku.

Do současné zakázky se přihlásilo podle dřívějších informací šest firem. Oznámení o výběru dodavatele bylo podle Pejška v systému Národní elektronický nástroj v pondělí. „Nejvýhodnější nabídku podala Advokátní kancelář Brož, Sedlatý s.r.o.,“ uvedl mluvčí ministerstva Jan Pejšek. „Nabídnutá cena za jednu hodinu poskytovaných právních služeb činí 949 korun bez DPH.

Ministerstvo bude chtít od právní kanceláře, aby například pomohla připravit smlouvu s firmou, která obrněnce armádě dodá. Armáda požaduje 210 vozidel v sedmi různých modifikacích. Vítěz by mohl být znám do konce roku.

ČTK

Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi
Domácí násilí: Soud chce vyšší tresty, pokud k němu dochází před dětmi

Fyzické i psychické násilí v přítomnost dětí může mít ještě větší dopad, než tomu bylo doposud. Násilník se totiž nedopouští trestného činu pouze na partnerovi, ale také na nezletilých. Jaké následky může domácí násilí mezi partnery na dětech zanechat?

Najdete na Lidovky.cz