Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Prodej Aera Maďarům a Omnipolu má být hotový do konce září. Změní se i šéf firmy

Ekonomika

  8:53
Odolena Voda (u Prahy) - Prodej Aera Vodochody novým majitelům by mohl být kompletně hotový do konce září včetně úředních náležitostí. Obchod, který mimo jiné posuzuje ve standardním procesu antimonopolní úřad, byl uzavřen v červnu. Skupina Penta Investments prodala výrobce letadel maďarskému podnikateli Andrási Tomborovi a skupině Omnipol.

ilustrační snímek foto: ČTK

„Přesné datum dokončení transakce neumíme určit, ale věříme, že do konce září by měla být transakce uzavřena,“ sdělila na dotaz mluvčí Omnipolu Marika Přinosilová.

Aero Vodochody už má objednávku na čtyři desítky těchto strojů, o dalších jedná.
Nigerijské vzdušné síly převzaly opravené české stroje L-39 při slavnostní...

Se změnou majitele také ve funkci skončí dosavadní prezident Aera Vodochody Dieter John. „Nový prezident společnosti by měl nastoupit co nejdříve po dokončení transakce,“ uvedla Přinosilová. Server Lidovky.cz v červnu uvedl, že novým šéfem bude Viktor Sotona, jenž dosud vedl společnost Era, která vyrábí i vyvíjí systémy pro zajištění letového provozu.

Aero Vodochody zaměstnává kolem 1350 lidí, zaměřuje se na vývoj, výrobu, údržbu a vylepšení civilních a vojenských letadel a je největším leteckým výrobcem v Česku a jedním z nejstarších leteckých výrobců na světě. Tombor má v kupci Aera, firmě Aero Investments Partners, 51 procent a skupina Omnipol ovládá 49 procent.

Aktuálním významným projektem Aera je nový cvičný letoun L-39NG, který je v předposlední fázi certifikace. Firma na něj má už několik předběžných objednávek. Podle dřívějších informací má sériová výroba cvičného letounu L-39NG začít letos.

V roce 2018 mělo Aero tržby 2,6 miliardy korun a hospodařilo s provozní ztrátou před odpisy ve výši 223 milionů korun, výsledky za loňský rok společnost zatím nezveřejnila.

Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat