Sobota 25. září 2021, svátek má Zlata
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Půjčené auto na dovolené jako zážitek: namísto sedanu třeba kabriolet

Ekonomika

  13:00
PRAHA - Auto z půjčovny na dovolené nemusí být jen obyčejný dopravní prostředek k přesunu z bodu A do bodu B. Může posloužit i jako nástroj, jak si dovolenou ještě více užít. A půjčovat se samozřejmě nemusí jen auta.

Na dovolené si lze půjčit třeba i kabriolet se silným motorem foto: FORD MOTOR COMPANY

Nabídka aut především ve větších půjčovnách je opravdu široká a pronajmout si tak lze nejen základní, levná auta, která jednoduše plní funkci, ale také některá hodně zajímavá auta.

Je libo kabriolet? Nebo třeba pořádný off-road, se kterým se lze pustit i mimo běžné cesty (pak ale pozor na pravidla, co se smí a co ne)? Taková auta jsou v půjčovnách běžně dostupná. Kdo chce, může si klidně připlatit za luxusní limuzínu či jiný druh vozu, který dovolenou zpříjemní.

Půjčit se dá opravu prakticky cokoli na kolech. Existují například specializované pobočky, kde si lze objednat obytný vůz. To je ideální řešení pro delší dovolené, kam cestovatel doletí, ale pak chce být naprosto pánem svých cest na místě. S obytným vozem samozřejmě není potřeba řešit hotely, stačí jen čas od času navštívit nějaký ten kemp, mnohé země mají v tomto ohledu velmi dobrou infrastrukturu.

Motorka klidně jen na chvíli

Samozřejmě u automobilů možnosti půjčování nekončí. Především v mnoha asijských destinacích je snad ještě oblíbenější půjčování motocyklů. To dává smysl především v místě, shánět motorku k pronájmu na letišti bude asi málokdo. Ale v dané destinaci si lze motocykl pronajmout klidně jen na odpoledne nebo na pár dní, podle toho, jak se to zrovna hodí.

Většinou se půjčují jednoduché malé skútry, na které má řidičské oprávnění téměř každý a které jsou jednoduché na ovládání, protože mají automatickou převodovku.

Vespa způsobila svého času revoluci v jízdě v jedné stopě.

Motocykl zvýší akční rádius v místě a umožní podniknout výlety, které by byly jinak časově velmi náročné. Nebo třeba umožní zmizet z rušné pláže na nějaké klidnější, odlehlejší místo. Kdo se bojí motocyklu, může v řadě míst k podobnému účelu využít jízdní kolo, i jejich pronájem je čím dál obvyklejší.

V některých zemích se pak držitelům řidičských průkazů otevírají zcela nové zážitky, a to díky tomu, že si lze zapůjčit loď.

Lodí jako autem

Nejoblíbenější je půjčování lodí v Nizozemsku, ale pronájmy, které nevyžadují kapitánské zkoušky, lze najít i ve Francii, Německu či v Británii.

Loďmi se lze plavit po kanálech, řekách a jezerech a především v Nizozemsku je možné se tímto způsobem dostat doslova kamkoli. Říční plavba tu má velkou tradici, kanály vedou centry měst a místní infrastruktura je vynikající, takže třeba není nijak těžké motorovou loď natankovat.

Půjčují se typicky obytné lodě, takže lze opět prožít dovolenou bez nutnosti pídit se po hotelích.

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Grafton Recruitment Praha
Večerní směny ve výrobě | 17:00 - 1:30 | SLATINA

Grafton Recruitment Praha
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 24 000 - 26 000 Kč

Mohlo by vás zajímat