Pondělí 20. září 2021, svátek má Oleg
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Redaktorku Radiožurnálu chce TOP 09 do rady. V rozhlase tím skončila

Ekonomika

  12:00
PRAHA - Parlamentní zpravodajka Radiožurnálu Milada Richterová se už ve vysílání neobjeví. Strana TOP 09 ji nominovala do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, což podle šéfredaktora stanice Jana Pokorného není slučitelné s prací v Českém rozhlase.

Parlamentní zpravodajka Milada Richterová v Českém rozhlase končí. TOP 09 ji totiž nominovala do Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. foto: Český rozhlas

V Radě pro rozhlasové a televizní vysílání (RRTV) je momentálně jedno místo neobsazené. TOP 09 navrhla, aby tento kontrolní orgán doplnila Milada Richterová - redaktorka stanice Radiožurnál, donedávna též zástupkyně šéfredaktora stanice Rádio Česko.

Richterová nominaci přijala, čímž však překvapila kolegy z rozhlasu, kteří se o jejím plánu dozvěděli teprve z médií. A to včetně šéfredaktora Pokorného. 

Podle Richterové se tak stalo nedopatřením - dlouho se rozmýšlela a když nakonec na nabídku kývla, přišlo oznámení nominace nečekaně rychle. "Chtěla jsem mu to oznámit, ale nakonec mě to předběhlo, protože jsem byla v pracovním vytížení," řekla Richterová serveru Lidovky.cz.

V rozhlase musí skončit

Nominace do RRTV znamená pro Richterovou konec práce ve veřejnoprávním rozhlase. Šéfredaktor Pokorný je v tomto ohledu nesmlouvavý. "Redaktor Radiožurnálu - ať už pracuje jako parlamentní zpravodaj, reportér nebo kdekoliv jinde - si musí udržovat mimořádný odstup od politických stran," řekl serveru Lidovky.cz.

S Richterovou se proto domluvil na ukončení pracovního poměru. "Teď si vybírá dovolenou, pak dá výpověď," dodal Pokorný.

ČTĚTE TAKÉ:

Serveru Lidovky.cz to potvrdila i sama Richterová. "Po více než 30 letech praxe v médiích vnímám tuto nabídku jako jedinečnou možnost a příležitost zúročit svou dosavadní práci redaktorky a moderátorky," zdůvodnila své rozhodnutí přijmout nominaci do RRTV. Do volby se však na toto téma nechce více vyjadřovat.  

O nových radních RRTV a také Rady ČTK budou poslanci hlasovat na schůzi, která začne 18. září.

Autor:

Talent funguje, když se nastartuje v mozku. Odemkněte ho, radí Jan Mühlfeit

Premium Dvaadvacet let pracoval ve firmě Microsoft po boku Billa Gatese. V byznysu se dostal na vrchol, ale také zažil strmý...

„Očkovat sa nechcu, je v tom sajrajt.“ Reportáž z obce, kde odmítají vakcínu

Premium Vyškovec je obec, kde se nejméně lidí z celé země nechalo očkovat proti koronaviru – jen necelých sedmnáct procent. V...

Když dva jsou málo. 5 pravd o sexu ve třech, které vám zatím nikdo neřekl

Premium Sex ve třech. Někdy o něm snil kdekdo z nás. Pojďme ovšem pohlédnout pravdě do očí. Pokud do své ložnice přizvete další...

Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva
Vyhrajte 1 000 Kč na kočárky a další dětské zboží od ovocných příkrmů Deva

Společnost Deva Nutrition, český výrobce vysoce kvalitních dětských příkrmů, pro nás připravil soutěž o vouchery v hodnotě 1 000 Kč!

Mohlo by vás zajímat