Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Rio porazilo Trumpa: Události, které v roce 2016 ovládly Twitter

Média

  7:00
Sociální síť Twitter v prosinci odhalila, o čem lidé letos nejvíce mluvili, a zveřejnila seznam nejpoužívanějších hashtagů letošního roku. Co tedy zajímalo lidi nejvíce?

Usain Bolt ve finále 4x100 metrů. foto: Reuters

Ukázalo se, že lidé tweetovali nejvíce o olympijských hrách v Riu, které byly zmiňovány dokonce častěji než americké prezidentské volby. Třetí nejkomentovanější pak byl jeden z fenoménů letošního roku, hra Pokémon Go.

1) #Rio2016

Nejvíce pozornosti ze všech si letos jednoznačně uzmuly letní olympijské hry v Riu. Všechny komentáře, články, snímky, ale i poděkování samotných sportovců svým fanouškům byly označeny hashtagem Rio2016.

Čeští byznysmeni: Trumpovy kroky můžou zasáhnout bezpečnost, kurzy i cenu ropy

2) #Election2016

Lidé měli dost co říct i k letošním americkým volbám. Ty byly výjimečné hned ve dvou směrech. Buď se měla do Bílého domu dostat poprvé žena, nebo měl vyhrát úplný politický outsider. Druhá varianta se přitom stala skutečností ve chvíli, kdy Američané zvolili kontroverzního a prostořekého miliardáře Donalda Trumpa.

3) #PokemonGO

Fenomén letošního roku, který dostal lidi z gaučů a donutil je jít hrát ven. Hra, v níž lidé chytají v reálném světě digitální příšerky, obsadila během několika málo dnů od svého spuštění desítky milionů telefonů po celém světě.

Hillary Clintonová řeční v New Yorku po svém neúspěchu ve volbách.
Hra Pokémon GO je populární po celém světě.

4) #Euro2016

Na vrchní příčkách se umístil i další sportovní svátek, který se konal letos v létě – fotbalový šampionát Euro. Jedním z největších překvapení, která byla v souvislosti s ním probírána, bylo vítězství Islandu nad Anglií.

5) #Oscars

Filmové Oscary se i letos zapsaly v očích veřejnosti negativně. Lidé často tweetovali, že ani v jedné ze čtyř hlavních kategorií nebyl nominován zástupce některé z menšin.

Kvůli brexitu odejdou z Londýna velké firmy. Do Prahy ale nepřijdou

6) #Brexit

Nepříliš překvapivě ovládlo sociální síť rozhodnutí Britů opustit společné evropské struktury.

7) #BlackLivesMatter

Americké hnutí, které upozorňuje na policejní násilí na černoších, dominovalo na síti i letos. Hnutí vzniklo poté, co v roce 2012 člen dobrovolné hlídky George Zimmerman zastřelil ve Stanfordu na Floridě 17letého černocha Trayvona Martina.

8) #Trump

Jedinou osobností, jejíž jméno se letos dostalo mezi deset nejpoužívanějších hashtagů, je nastávající americký prezident Donald Trump.

Autor:

Mohlo by vás zajímat