Úterý 7. prosince 2021, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavný kalendář Pirelli odhaluje tajemství roku 1986

Ekonomika

  10:00
PRAHA - Slavný kalendář Pirelli u příležitosti svého 50. vydání odhaluje tajemství roku 1986. Společnost se pro následující rok rozhodla vydat dosud nepublikovaný kalendář vytvořený před třiceti lety legendou ve světě fotografie Helmutem Newtonem. Na snímkách jsou k vidění půvabné modelky s výrobky značky Pirelli.

Kalendář Pirelli 2014 foto: Pirelli

V roce 1986 byly společností angažováni dva fotografové se svými týmy. Bert Stern a Helmut Newton. Zadání bylo poněkud nezvyklé. Místo klasických snímků, které odhalovaly ženskou krásu, žádala společnost začlenit do aranžovaných scén s nádhernými modelkami její výrobky.

Kalendář Pirelli 2014

Do té doby byl kladen důraz na zachycení krásy žen, zatímco výrobky Pirelli byly spíše upozaděny či jen naznačeny. Helmut Newton zasadil modelky připomínající herecké hvězdy neorealistických filmů do prostředí Velké ceny Monte Carlo či toskánské krajiny. Krásné ženy tak pózují v závodním depu, u benzinové pumpy, ve středověkých vesničkách nebo třeba na kopcích.

Kalendář Pirelli 2014

Proslulý kalendář nakonec realizoval Bert Stern, Helmut Newton totiž z vážných rodinných důvodů musel od práce odstoupit. Jeh vizi kalendáře za něj dokončili jeho dva asistenti.

Kalendář Pirelli 2014

Kalendář Pirelli je neprodejný. Za padesát let své existence se stal prestižní záležitostí. Už tradičně je určený významným zákazníkům, slavným osobnostem, královským rodinám a představitelům států. Podílejí se na něm ti nejlepší světoví fotografové. Kalendíř nafotili například Richard Avedon, Patrick Demarchelier, Annie Liebovitzová, Peter Lindbergh, Bruce Weber, Herb Ritts či Steve McCurry.

Kalendář Pirelli na rok 2014

Na fotografiích se v minulosti objevily i české krásky - modelka Eva Herzigová (edice 1996 a 1998), Karolína Kurková (2003 a 2004) a Petra Němcová (2013).

Autor:

Blogera připravil lajdáctvím o nohu, další zranil. Za nehodu dostal podmínku

Premium S podmínkou na pět let odešel od soudu čtyřiačtyřicetiletý Moldavan. V červenci 2019 způsobil na obchvatu Chrudimi...

Přes víkend zemřou všichni z JIP. Sestra vypráví o práci v době covidu

Premium Markéta Svobodová, hlavní sestra z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem, stojí spolu s dalšími šesti kolegyněmi z...

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

Premium Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?
Hledání dárku pro dítě nebo maminku: Co takhle jim darovat zábavu ve vaně?

Na relax ve vaně mnohdy v každodenním shonu zapomínáme. Koupelovými solemi a koncentráty německé značky tetesept darujete svým blízkým odpočinek a...

Mohlo by vás zajímat