Úterý 5. prosince 2023, svátek má Jitka
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Slavný kalendář Pirelli odhaluje tajemství roku 1986

Média

  10:00
PRAHA - Slavný kalendář Pirelli u příležitosti svého 50. vydání odhaluje tajemství roku 1986. Společnost se pro následující rok rozhodla vydat dosud nepublikovaný kalendář vytvořený před třiceti lety legendou ve světě fotografie Helmutem Newtonem. Na snímkách jsou k vidění půvabné modelky s výrobky značky Pirelli.

Kalendář Pirelli 2014 foto: Pirelli

V roce 1986 byly společností angažováni dva fotografové se svými týmy. Bert Stern a Helmut Newton. Zadání bylo poněkud nezvyklé. Místo klasických snímků, které odhalovaly ženskou krásu, žádala společnost začlenit do aranžovaných scén s nádhernými modelkami její výrobky.

Kalendář Pirelli 2014

Do té doby byl kladen důraz na zachycení krásy žen, zatímco výrobky Pirelli byly spíše upozaděny či jen naznačeny. Helmut Newton zasadil modelky připomínající herecké hvězdy neorealistických filmů do prostředí Velké ceny Monte Carlo či toskánské krajiny. Krásné ženy tak pózují v závodním depu, u benzinové pumpy, ve středověkých vesničkách nebo třeba na kopcích.

Kalendář Pirelli 2014

Proslulý kalendář nakonec realizoval Bert Stern, Helmut Newton totiž z vážných rodinných důvodů musel od práce odstoupit. Jeh vizi kalendáře za něj dokončili jeho dva asistenti.

Kalendář Pirelli 2014

Kalendář Pirelli je neprodejný. Za padesát let své existence se stal prestižní záležitostí. Už tradičně je určený významným zákazníkům, slavným osobnostem, královským rodinám a představitelům států. Podílejí se na něm ti nejlepší světoví fotografové. Kalendíř nafotili například Richard Avedon, Patrick Demarchelier, Annie Liebovitzová, Peter Lindbergh, Bruce Weber, Herb Ritts či Steve McCurry.

Kalendář Pirelli na rok 2014

Na fotografiích se v minulosti objevily i české krásky - modelka Eva Herzigová (edice 1996 a 1998), Karolína Kurková (2003 a 2004) a Petra Němcová (2013).

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!