8. prosince 2015 13:15 Lidovky.cz > Byznys > Státní pokladna

Praha prodá další desítky bytů, průměrná cena bude 900 tisíc korun

Paneláky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Paneláky | foto: Lidové noviny

PRAHA Praha pokračuje v privatizaci městských bytů. V další vlně prodá desítky bytů v Hájích, za které do magistrátní pokladny přibude skoro 87 milionů korun. Konečné slovo budou mít zastupitelé.

Podle dříve projednaného harmonogramu Praha v následujících letech prodá tisíce bytů za asi čtyři miliardy korun.

Do prodeje magistrát tentokrát posílá tři domy spojené v jeden funkční celek, které se nachází v Cypřišově ulici. Bytové družstvo si koupí 96 bytů a několik nebytových prostor. Průměrná cena bytu se podle znaleckého odhadu pohybuje kolem 900 tisíc korun.

Hlavní město podle harmonogramu ve čtyřech fázích postupně prodává byty mimo jiné na sídlištích ve Strašnicích, Stodůlkách, na Černém Mostě a v Řepích. Původně měla privatizace postupovat rychleji. Dokončena měla být už loni na podzim.

Lidé si zatím měli možnost koupit zhruba třetinu bytů. Peníze z privatizace putují do nedávno zavedeného investičního fondu a budou sloužit na sociální bydlení.

Prodej bytů město připravovalo zhruba čtyři roky, jeho podmínky zastupitelé schválili v květnu 2012. K prodeji jsou určeny především celé domy, koupit by je měla bytová družstva. Pokud některé družstvo koupi odmítne, zůstane dům v majetku města.

ČTK