Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Student Agency vyhlásila další cenovou válku, nyní o Liberec a Hradec

Ekonomika

  15:53
BRNO - Společnost Student Agency od ledna zlevní předplatné jízdenky na spojích z Prahy do Liberce a Hradce Králové o 20 Kč na 50 korun. Důvodem je malá vytíženost a boj s konkurencí. ČTK to dnes řekl majitel firmy Radim Jančura.

Radim Jančura, majitel Student Agency foto: Lidové noviny

Informaci jako první přinesl server iDnes.cz. Jízdné Student Agency z Liberce do Prahy stojí 50 korun už od listopadu, od ledna se zlevní i jízdné opačným směrem. Konkurenční Dopravní podnik města Liberce (DPML) jezdí za 70 korun.

Na trasu Praha - Hradec Králové vstoupil Jančura před dvěma měsíci. Linka je podle něj stále málo vytížená. "Sníženou cenou, kterou garantujeme po celý rok 2010, chceme cestující motivovat k většímu využití předplacených kreditových jízdenek. Na ty totiž obyvatelé Hradce nejsou zvyklí," řekl Jančura. Základní jízdné zůstává na 90 korunách.

Boj o terminál
Jízdu z Prahy do Liberce zlevňuje Student Agency kvůli konkurenčnímu DMPL.

Ten má výhodu v tom, že jeho autobusy odjíždějí z terminálu MHD v centru Liberce, zatímco Jančurovy žluté autobusy využívají nádraží vzdálené z centra několik minut. "Žádali jsme magistrát o povolení využívat terminál v centru města, ale nebylo nám to umožněno. DMPL je totiž podnik libereckého magistrátu," dodal Jančura.

Na dalších linkách se jízdné nezmění. Firma neplánuje ani úpravu cen po zvýšení DPH. Mezi další změny od ledna příštího roku patří zdvojnásobení počtu spojů z Prahy do Českých Budějovic a Českého Krumlova.

Autor:

AURES Holdings a.s.
NÁKUPČÍ AUTOMOBILŮ - OLOMOUC (A12493)

AURES Holdings a.s.
Jihomoravský kraj
nabízený plat: 40 000 - 60 000 Kč