Neděle 27. listopadu 2022, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za grilování Babiše v ČT dostala kytici. Witowskou čeká moderování druhé prezidentské debaty

Média

  12:00
PRAHA - Nedávno se jí příznivci skládali na obrovskou kytici za rozhovor s Andrejem Babišem, dnes její novinářská kariéra dosáhne vrcholu. Moderátorka České televize Světlana Witowská bude ve čtvrtek od osmi hodin moderovat druhou prezidentskou debatu. Tu v minulé volbě řídil Václav Moravec.

Světlana Witowská. foto: Twitter Newsroom ČT.

Než zakotvila v pořadu Interview ČT24, kde proslula mimo jiné rozhovorem s Andrejem Babišem o nahrávkách s novinářem Markem Přibilem, prošla moderátorka Světlana Witowská řadou redakcí.

Moderátorka Světlana Witowská při diskusi s Andrejem Babišem.

Drahoš: Co předváděli Zemanovi příznivci, bylo nedůstojné. Prima vybrala neuvěřitelně nepohodlná křesla

Bývalá manželka známého sportovního komentátora Roberta Záruby po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy pracovala jako redaktorka agentury ČTK a v deníku Mladá fronta DNES, od roku 2005 do roku 2010 pracovala v komerční Primě a moderovala její hlavní zpravodajskou relaci.

Do České televize se vrátila po odchodu z Primy v roce 2010. Prvně do ní nastoupila už v roce 1996. Moderovala například zpravodajskou relaci ČT Události. Poslední tři roky uvádí pořad Interview ČT24.

Tam se stala jakousi neoficiální odbornicí na Hrad. Prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka zpovídala dvakrát v jednom roce, kancléře Vratislava Mynáře měla před kamerou od roku 2015 do konce roku 2017 dokonce hned pětkrát.

Světlana Zárubová Witovská.
Světlana Witowská

Navzdory tomu, jak se prezident a jeho blízké okolí dlouhodobě kriticky staví k veřejnoprávní stanici, ve čtvrtek večer vyzpovídá Witowská i samotnou hlavu státu. Zeman se přitom rozhovoru pro ČT nejprve zdráhal, Drahoš ovšem na veřejnoprávní stanici trval.

PRACHAŘ: Prima selhala, prezidentská debata přinesla jen pocity trapnosti a studu

Po odmítnutí Václava Moravce byla vybrána za moderátorku debaty prezidentských kandidátů, kde se Drahoš se Zemanem setkají podruhé před volbami tváří v tvář. Duel se uskuteční v osm hodin a potrvá hodinu a půl.

K prvnímu jejich názorovému střetu došlo v úterý během diskuse v přímém přenosu na komerční stanici Prima. Debatu ale kritizovali, diváci, média i Jiří Drahoš. Vadil jim formát pořadu i vybraná témata, oboje podle kritiků nahrávalo Miloši Zemanovi.

Jak to vypadalo v momentech, které kameramani televize Prima nezabrali? Podívejte se na videoreportáž serveru Lidovky.cz. Jeho reportéři zachytili dusnou atmosféru mezi lidmi v publiku.

Vyhrajte jednu ze 3 stavebnic LEGO DUPLO Divoká zvířata světa v hodnotě 3 299 Kč
Vyhrajte jednu ze 3 stavebnic LEGO DUPLO Divoká zvířata světa v hodnotě 3 299 Kč

Připravili jsme si pro vás 3 krásné obří stavebnice LEGO DUPLO Divoká zvířata světa. Ty přenesou vaše nejmenší na cestu kolem světa, na které...

Mohlo by vás zajímat