Pátek 12. srpna 2022, svátek má Klára
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Za grilování Babiše v ČT dostala kytici. Witowskou čeká moderování druhé prezidentské debaty

Média

  12:00
PRAHA - Nedávno se jí příznivci skládali na obrovskou kytici za rozhovor s Andrejem Babišem, dnes její novinářská kariéra dosáhne vrcholu. Moderátorka České televize Světlana Witowská bude ve čtvrtek od osmi hodin moderovat druhou prezidentskou debatu. Tu v minulé volbě řídil Václav Moravec.

Světlana Witowská. foto: Twitter Newsroom ČT.

Než zakotvila v pořadu Interview ČT24, kde proslula mimo jiné rozhovorem s Andrejem Babišem o nahrávkách s novinářem Markem Přibilem, prošla moderátorka Světlana Witowská řadou redakcí.

Moderátorka Světlana Witowská při diskusi s Andrejem Babišem.

Drahoš: Co předváděli Zemanovi příznivci, bylo nedůstojné. Prima vybrala neuvěřitelně nepohodlná křesla

Bývalá manželka známého sportovního komentátora Roberta Záruby po absolvování Právnické fakulty Univerzity Karlovy pracovala jako redaktorka agentury ČTK a v deníku Mladá fronta DNES, od roku 2005 do roku 2010 pracovala v komerční Primě a moderovala její hlavní zpravodajskou relaci.

Do České televize se vrátila po odchodu z Primy v roce 2010. Prvně do ní nastoupila už v roce 1996. Moderovala například zpravodajskou relaci ČT Události. Poslední tři roky uvádí pořad Interview ČT24.

Tam se stala jakousi neoficiální odbornicí na Hrad. Prezidentského mluvčího Jiřího Ovčáčka zpovídala dvakrát v jednom roce, kancléře Vratislava Mynáře měla před kamerou od roku 2015 do konce roku 2017 dokonce hned pětkrát.

Světlana Zárubová Witovská.
Světlana Witowská

Navzdory tomu, jak se prezident a jeho blízké okolí dlouhodobě kriticky staví k veřejnoprávní stanici, ve čtvrtek večer vyzpovídá Witowská i samotnou hlavu státu. Zeman se přitom rozhovoru pro ČT nejprve zdráhal, Drahoš ovšem na veřejnoprávní stanici trval.

PRACHAŘ: Prima selhala, prezidentská debata přinesla jen pocity trapnosti a studu

Po odmítnutí Václava Moravce byla vybrána za moderátorku debaty prezidentských kandidátů, kde se Drahoš se Zemanem setkají podruhé před volbami tváří v tvář. Duel se uskuteční v osm hodin a potrvá hodinu a půl.

K prvnímu jejich názorovému střetu došlo v úterý během diskuse v přímém přenosu na komerční stanici Prima. Debatu ale kritizovali, diváci, média i Jiří Drahoš. Vadil jim formát pořadu i vybraná témata, oboje podle kritiků nahrávalo Miloši Zemanovi.

Jak to vypadalo v momentech, které kameramani televize Prima nezabrali? Podívejte se na videoreportáž serveru Lidovky.cz. Jeho reportéři zachytili dusnou atmosféru mezi lidmi v publiku.

Neklidné nohy či noční děs. Poruchy spánku předcházejí nemocem, říká neurolog

Premium Říká se, že dobrý spánek je sladší než med. Což naznačuje jeho hlavní funkci: nechat tělo odpočinout. A působí i coby...

Oktagon bez Rusů, zájem o ostrovy i kdo s kým o titul. Co chystá Novotný

Premium Letní turnaj na pražské Štvanici zaujal i uznávané zámořské experty, kteří se jinak výhradně věnují nejlepší soutěži...

Dnes se bavím líp i bez drog a alkoholu, říká terapeut a bývalý narkoman

Premium Jeho příběh je drsný, ale má happy end. Čtrnáctileté balancování na hraně s pervitinem, závislost, lži, prostitutky,...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat