Čtvrtek 1. června 2023, svátek má Laura
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Ekonomika

Zaměstnanci firmy Apple se staví proti plánu na návrat do kanceláří, chtějí flexibilnější podmínky

Apple (ilustrační). foto: ČTK

Cupertino (USA) - Zaměstnanci americké technologické společnosti Apple se staví proti plánu na návrat do kanceláří, který jim minulý týden představil šéf podniku Tim Cook. Informoval o tom technologický server The Verge s odvoláním na interní dopis zaměstnanců.
  20:27

Technologický gigant Apple čelí v Británii žalobě kvůli cenám v obchodě App Store

Apple podobně jako další velké technologické podniky umožnil v době pandemie covidu-19 svým zaměstnancům práci z domova. Minulý týden však Cook zaměstnancům sdělil, že od září budou muset minimálně tři dny v týdnu pracovat z kanceláře.

Zaměstnanci nyní podle serveru The Verge požadují flexibilnější podmínky v případech, kdy je práce z domova možná. „Rádi bychom využili příležitosti k vyjádření rostoucího znepokojení mezi kolegy,“ cituje server z dopisu. Některé zaměstnance již podle dopisu přístup Applu k práci z domova přiměl k odchodu z podniku.

Apple nabídne předplatné podcastů, tenké počítače iMac v různých barvách a přívěsek, který vám pomůže najít klíče

Apple se k práci na dálku staví konzervativněji než některé jiné velké technologické společnosti. Internetová firma Twitter například již loni v květnu zaměstnancům sdělila, že mohou pracovat z domova „navždy“, pokud to jejich práce umožňuje, upozornil server BBC.

Autor: