Neděle 8. prosince 2019svátek má Květoslava 8 °C oblačno Předplatné LN
18. února 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Atmosféra, na kterou se nezapomíná. Benátky ve víru karnevalu

Nádherné masky na každém kroku | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Nádherné masky na každém kroku | foto: Jiřina Hereinová

Představa romantické plavby v gondole nebo posezení u kapučína v předzahrádce v Benátkách je spjatá spíše s hřejivými paprsky léta. Ale spojit vše s tradičním benátským karnevalem lze jen jednou v roce a to 40 dní před Velikonocemi, tedy v únoru.

Úžasná atmosféra, spousta nádherných kostýmů, masek, hudba, doprovodné akce a bujaré veselí nás doprovázely doslova na každém kroku. Ani sluníčko nebylo skoupé a posílalo nám hřejivé paprsky, aby nás v chladném únorovém dni trochu zahřály.


Pohlednice z cest na větší mapě

Máte-li chuť na chvilku skrýt svou identitu a užít si karnevalového veselí, můžete si zakoupit masku, jejíž cena se odvíjí od materiálu, zdobení, barevnosti, typu obchodu.  Pokud máte dost peněz, můžete si zapůjčit i celý dobový kostým.  Nebo naopak lze jen využít pouličních malířů a nechat si masku za 10 EU namalovat přímo na obličej.

Nádherné masky na každém kroku
Nádherné masky na každém kroku


Pokud je vám zima, lze se zahřát horkou čokoládou, jejíž aroma láká už zdaleka ke stánku s dalšími dobrotami. Některé zmrzlinomily nezastavila ani zima a dávali si obrovské porce dokonalé italské zmrzliny. Pokud vás neodradí poměrně vysoké ceny, chladné počasí a mraky lidí všude, kam oko dohlédne, můžu návštěvu karnevalu jen doporučit. 

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je nová rubrika serveru Lidovky.cz. Budeme vám v ní přinášet zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Pes celý život čeká na to, až ho někdo sprdne, říká veterinář

Zvířecí ortoped a chirurg Roman Skala | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Do své ordinace v centru Prahy dochází den co den už 22 let, aby znovu na nohy postavil čtyřnohé domácí mazlíčky. „I...

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?
HMO jako zázrak přírody. Proč je tak důležité pro vaše mimiko?

Kojení je bezpochyby nejlepší způsob výživy, který můžete svému miminku poskytnout. Správná výživa vašeho děťátka hraje již od narození klíčovou roli nejen ve vývoji a zdravém růstu. Současné výzkumy prokazují, že kojení má vliv na snížení rozvoje civilizačních chorob.