17. června 2016 6:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Bezpečná dovolená: V Řecku jsou na klidné léto připravení

Řecké ostrovy (ilustrační foto) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Řecké ostrovy (ilustrační foto) | foto: Shutterstock

UVNITŘ NAJDETE PŘEHLEDNOU INFOGRAFIKU Chystáte se na letní dovolenou do ciziny. Server Lidovky.cz připravil ve spolupráci s Ministerstvem zahraničí ČR seriál, který mapuje co důležitého byste měli vědět před cestou do nejoblíbenějších zahraničních destinací.

Letní kurz angličtiny

V roce 2015 navštívilo Řecko 437 000 českých turistů, což představuje o 25,6 % více než v roce 2014. Při cestách do Řecka MZV nedoporučuje pohybovat se v blízkosti vojensky citlivých oblastí podél řeckých hranic.

Je nutné vyvarovat se fotografování či filmování vojenských objektů i strategicky důležitých veřejných budov (letiště, policejní stanice). Na celém území Řecka je zakázané sbírání jakýchkoliv předmětů v oblastech označených za archeologická naleziště i v jejich blízkosti.

Táboření v Řecku

Volné táboření mimo vyhrazené kempy je přísně zakázáno. Potápění s přístroji je možné jen na zvláštní povolení a jen v některých oblastech. Nůž je v Řecku považován za zbraň a nošení nože nebo spreje se slzným plynem je kvalifikováno jako nepovolené ozbrojování. Je zakázán vývoz jakýchkoliv předmětů historické hodnoty a porušení tohoto zákazu je velmi tvrdě postihováno.

Bezpečná dovolená

Bezpečná dovolená

MZV upozorňuje, že případné pokuty nejsou v Řecku policií vybírány na místě. Pokuty se hradí na policií určených úřadovnách, na poště nebo na obecních úřadech. Řecké ministerstvo zahraničních věcí nevydalo žádné varování pro turisty ve vztahu k migrační situaci na řeckých ostrovech. Všeobecně lze konstatovat, že situace je bezpečná a veškerá turistická centra fungují zcela normálně, jsou dostatečně zásobována a připravena na letní turistickou sezonu, včetně ostrovů Kos a Lesbos, které byly nejvíce vystaveny migrační vlně. V Řecku jsou na klidné léto připravení

, Lidovky.cz

Advantage Consulting, s.r.o.
ASISTENTKA PRO HR MANAŽERA

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 30 000 - 35 000 Kč