23. listopadu 2013 10:57 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Milion světel na 200 stromech. Champs-Elysées má osvětlení k Vánocům

Champs-Elysées má své tradiční velkolepé osvětlení k Vánocům. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Champs-Elysées má své tradiční velkolepé osvětlení k Vánocům. |

PAŘÍŽ Pařížský bulvár Champs-Elysées, který Pařížané rádi označují za nejkrásnější třídu na světě, dostal své tradiční velkolepé osvětlení k vánočním a novoročním svátkům.

Slavnostního rozsvícení téměř milionu světel na 200 stromech se ujala francouzská herečka a supermodelka Laetitia Castaová. Uvedl to francouzský zpravodajský web metronews.

Po Champs-Elysées se v době svátků denně podle webu prochází zhruba 600.000 lidí, což je dvakrát více než obvykle. Třetí rok v řadě pro ně vytváří slavnostní osvětlení belgický odborník Koert Vermeulen, uvedl web francouzské rozhlasové stanice RTL. Letos se prý rozhodl pro moderní pojetí, kterému dominují světelné kruhy na stromech.

Pařížský bulvár Champs-Elysées, který Pařížané rádi označují za nejkrásnější třídu na světě, dostal své tradiční velkolepé osvětlení k vánočním a novoročním svátkům.

Lidé budou moci obdivovat nové osvětlení každý den do 8. ledna 2014 od 18:00 do 2:00 SEČ. Navíc 24. prosince a 31. prosince se zde mohou lidé těšit na dodatečná mimořádná osvětlení, jejichž podoba zůstane do poslední chvíle utajená, uvedla radnice.

V minulých dvou letech spouštěli osvětlení na třídě Champs-Elysées, která je dlouhá asi dva kilometry a široká 70 metrů, v centru Paříže v doprovodu starosty a dalších představitelů metropole herečky Diane Krugerová a Audrey Tautouová.

Lidovky.cz, ČTK
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vícenásobné matky nejsou divné. Jen se rozhodly mít víc dětí, než je běžné

velká rodina - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Průměrný počet narozených dětí na jednu matku v Česku sice vzrostl, pořád je však hluboko pod číslem dvě. My jsme našli...

Advantage Consulting, s.r.o.
EWT SPECIALISTA

Advantage Consulting, s.r.o.
Olomoucký kraj
nabízený plat: 30 000 - 40 000 Kč