Neděle 25. října 2020svátek má Beáta 14 °C skoro jasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Finsko se připojí k severským zemím. Zakáže kouření ve vlacích

Kuřák - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Kuřák - ilustrační foto | foto: Shutterstock

HELSINKY Finsko se 3. června stane poslední severskou zemí, kde si cestující ve vlaku nebudou moci zapálit cigaretu. Informovala o tom finská televize YLE. Již nyní je kouření zakázáno v příměstských vlacích, lokálkách a rychlovlacích mezi Helsinkami a ruským Petrohradem, popustit uzdu své vášni mohou kuřáci jen v některých dálkových spojích.

"(Zákaz) vychází z přání zákazníků," oznámila finská železniční společnost VR. Také dodala, že k zapovězení cigaret ve svých soupravách ji přivedly také otázky týkající se životního prostředí a přísné dodržování tabákového zákona.

Dráhy rovněž ujistily, že zarytí kuřáci si na dlouhých cestách budou moci zapálit na nástupištích, protože vlaky ve stanicích čekají dostatečně dlouhou dobu.

ČTĚTE TAKÉ

Finsko se tak od června připojí k Dánsku, Norsku a Švédsku, které již dříve kouření ve vlacích zapověděly. Island, pátý severský stát, železnici k veřejné dopravě nepoužívá.

Kouření ve svých vlacích zakazuje řada evropských železničních společností. V prosinci 2007 zrušily kuřácké oddíly také České dráhy.

,

Neschopní ať zkrachují a pražská smetánka čte knihy, vzkazuje prezident

Prezident Miloš Zeman při rozhovoru pro MF DNES (Lány, 8. října 2020) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Česká republika se potýká s rekordními nárůsty potvrzených případů koronaviru, vláda zavádí mimořádná opatření a...

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!