21. května 2017 6:54 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Lipno nabídne turistům novou terénní cyklotrasu

Rodinnou terénní cyklotrasu si budou moci v této sezoně premiérově vyzkoušet... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Rodinnou terénní cyklotrasu si budou moci v této sezoně premiérově vyzkoušet... | foto: ČTK

ČESKÉ BUDĚJOVICE Rodinnou terénní cyklotrasu si budou moci v této sezoně premiérově vyzkoušet návštěvníci Lipna nad Vltavou. Pětikilometrová stezka pro horská kola vede lesem a z větší části mírně klesá. Není tedy pro cyklisty fyzicky náročná. Kromě toho mohou turisté v Lipně nad Vltavou opět navštívit atrakce, jako je Stezka korunami stromů nebo Království lesa. Novinářům to dnes řekli zástupci společnosti Lipensko.

„Novou cyklotrasu nazýváme Floutrejl. Je to bezpečná stezka a určitá alternativa k asfaltovým trasám, jelikož ji tvoří přírodní materiál. Na Floutrejl doporučujeme speciální kola s odpruženou přední vidlicí, která nabízí klientům půjčovny na Lipně,“ uvedl mluvčí Lipenska Vojen Smíšek. Dodal, že sklon stezky je v průměru přibližně tři procenta.

Destinace v blízkosti lipenské vodní nádrže znají většinou lyžaři, kteří zde v zimě využívají služby místního areálu. Podle Smíška se však Lipensko stává vyhledávanou lokalitou i v letních měsících. „Poměr turistů je nyní zhruba 60 procent letní sezona a 40 procent zimní,“ řekl Smíšek.

Rodinnou terénní cyklotrasu si budou moci v této sezoně premiérově vyzkoušet...

Loni v oblasti Lipna nad Vltavou strávili turisté v ubytovacích zařízeních 470.000 nocí. Je to o 25.000 více než v roce 2015. „Měli jsme trochu obavy, co se stane v souvislosti s olympijským parkem Rio Lipno 2016. Nevěděli jsme, jaký to bude mít vliv na letní sezonu. Ale nakonec i díky parku byl loňský rok historicky nejúspěšnější, co se týče návštěvnosti,“ uvedl starosta obce Lipno nad Vltavou Zdeněk Zídek.

V minulosti lokalitu vyhledávali ve velké míře především turisté z Nizozemska. Podle Zídka se však tento trend mění. „Registrujeme podstatný nárůst turistů z Rakouska, Německa a samozřejmě i z Česka,“ řekl Zídek.

Rodinnou terénní cyklotrasu si budou moci v této sezoně premiérově vyzkoušet...
ČTK

Advantage Consulting, s.r.o.
SENIOR PROJEKT ENGINEER

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 50 000 - 70 000 Kč