Úterý 2. června 2020svátek má Jarmil 8 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Ostrov Santorini: sopečný prach, modrobílé domy a vynikající jídlo

Santorini | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Santorini | foto: Lidovky.cz

Stavení v tradiční modrobílé, vzduch, ve kterém cítíte sopečný prach. Když ostrov obeplujete lodí, může se vám zdát, že míříte do velkého kráteru. Něco na tom pravdy je. Santorini je v podstatě zbytek starověkého ostrova Théra, který zničil sopečný výbuch. Na sopečnou historii proto na ostrově narazíte skoro všude.

Santorini je jeden z nejjižnějších ostrovů souostroví Kyklad v Egejském moři. Asi nejhezčím obrazem z ostrova je pohled do obrovského zatopeného kráteru. Po jeho obvodu můžete vidět ještě malé ostrůvky a uprostřed se nachází nový ostrov z lávy pojmenovaný Nea Kamenni.


Pohlednice z cest na větší mapě

Romantickou atrakcí jsou překrásné západy slunce, jedny z nejhezčích na světě, jak se na ostrově říká. Bohužel, dnes už a Santorini jezdí poměrně velké množství turistů a tak si pohled na západ slunce v tichosti nevychutnáte.

Jestliže toužíte po památkách, stojí za to se vypravit do Ruin starobylé Théry (pokud možno před západem slunce, který atmosféru vykopávek ještě umocňuje). Na Santorini ale také najdete úžasné restaurace s vynikajícím jídlem, milé lidi, červeně zbarvené pláže a krásné hory.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz

Premium

Bubeník z Mandrage: Víťa sebral odvahu, kterou nikdo z nás nenašel a rozsekl to

Matyáš Vorda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na bicí hraje od svých devíti let. V deseti s kamarádem Víťou Starým založil kapelu Mandrage, která se za devatenáct...

Premium

Android Auto a CarPlay v každém autě. Poradíme vám, jak na to

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Chcete používat oblíbenou navigační aplikaci na displeji v autě místo telefonu? Přečtěte si, jak to udělat a neutratit...

Premium

Leoš Mareš: Není to jen o talentu, ale o schopnosti si peníze udržet

Leoš Mareš by mohl získat titul syn roku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Krach, zhroucení, deprese, obavy o budoucnost a pátrání po smyslu vlastní existence. To jsou emoce, které v těchto...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!