21. července 2012 14:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Paříž má u Seiny písčitou pláž, Praha ji zrušila a nezavede

Pařížané mají k dispozici pláž dlouhou tři a půl kilometru | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pařížané mají k dispozici pláž dlouhou tři a půl kilometru | foto: ČTK

Pařížské nábřeží Seiny se na zhruba měsíc opět promění k radosti domácích i zahraničních návštěvníků v 800 metrů dlouhou písčitou pláž. Bohaté sportovní a kulturní vyžití, které vedle posezení a ležení pláž každý den od rána do půlnoci nabízí, je přitom podle serveru radnice zdarma.

Improvizovaná pláž leží mezi zahradami Tuilleries a mostem Arcole. Pro zájemce jsou zde připravena například hřiště na petanque, mini golf a malý fotbal, koncerty, kurzy tance a cvičení s instruktory, šlapadla a další možnosti zábavy. Nově zde radnice například nachystala cvičný terén s boulemi pro horská kola.

ČTĚTE TAKÉ:


Doba trvání městské pláže bude záviset na počasí. Loni byla otevřena 32 dní. Pořadatelé doufají, že tomu bude nejméně tak i letos, ale připouštějí, že předběžná předpověď počasí na srpen tento cíl zpochybňuje.

Pláž v Paříži

Pláž v Paříži

Pařížská pláž se pořádá od roku 2002 na popud radnice v čele se socialistou Bertrandem Delanoëm. Náklady vždy dosahují více než dva miliony eur a radnici s nimi pomáhají soukromí sponzoři.

Vytvořením letní plážové atmosféry se po vzoru Paříže inspirovala i další evropská města včetně Prahy. Loni a letos se ale příslušné pražské úřady rozhodly pláž, která bývala v předchozích letech na smíchovské náplavce, především z úsporných důvodů nevybudovat.

Lidovky.cz, ČTK

Najdete na Lidovky.cz