Úterý 24. května 2022, svátek má Jana
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Čtyři tipy na nejlepší městské pláže

Cestování

  7:00
Evropská velkoměsta mají své pláže většinou strategicky dobře umístěné, buď přímo, nebo v blízkosti centra, takže jsou snadno dostupné i pro návštěvníky historických památek, kteří si chtějí prostě odpočinout. Tady jsou tipy na některé evropské pláže:

Pařížané mají k dispozici pláž dlouhou tři a půl kilometru foto: ČTK

BRATISLAVSKÁ PLÁŽ
Jaké je zde koupání:
U našich východních sousedů si vzali příklad ze slavných městských pláží a tu svoji vytvořili podle jejich vzoru. Je sice u Dunaje, ale stejně jako v Brně se ani tady nesmočíte. Vstup do Dunaje je tu přísně zakázán.

Kam v Česku?


Co nabízí za služby: Městská pláž v Bratislavě na Tyršově nábřeží dostala název Magio pláž a poprvé byla otevřena před čtyřmi lety. Zdejší specialitou jsou cvičení pod širým nebem pod dohledem instruktorů a nejrůznější taneční workshopy. K zajímavostem patří i pravidelné výukové kurzy angličtiny.

Bratislavská pláž je stejně jako ta brněnská bez vody. I tak je ale populární.

Můžete si sem i přijít číst a také si za tímto účelem vypůjčit knížky z malé knihovny přímo na pláži. Lehátka, slunečníky i bar tu jsou k dispozici, Vstup na pláž bude letos pravděpodobně zdarma.

PAŘÍŽ
Jaké je zde koupání:
Pařížská pláž je jedním z průkopníků městských pláží mezi evropskými velkoměsty. Od roku 2002 je pravidelně zřizována na pravém břehu Seiny, naproti ostrovům Cité a Svatého Ludvíka. Pláž je dlouhá 3,5 kilometru a vyznačuje se krásně čistým pískem.

Pláž v Paříži

Co nabízí za služby: Francouzi tu s oblibou hrají pétanque nebo minifotbálek. Koupání je dovolené pouze v místním bazénu, kde je také možné provozovat aquagymnastiku. Vstup je již tradičně zdarma.

Nejkrásnější výlety

Pravčická bránaCestujte po Česku. Lidovky.cz pro vás připravily speciální nabídku tipů na výlety. Najdete tu nejkrásnější výlety po Česku, Moravě a Slezsku.

Více informací najdete ZDE


LONDÝN
Jaké je zde koupání:
Domovem městské pláže v Londýně je Southbank Centre. Kromě písku tu dokonce lákají i na palmy.

Co nabízí za služby: Letos se stane dějištěm 60. ročníku Festivalu Británie, který se koná od 22. dubna do 4. září. Návštěvníky čekají divadelní vystoupení, živá hudba, ochutnávka místních specialit a také tematicky laděné víkendy. Vstup je zdarma.

BERLÍN
Jaké je zde koupání:
Hned několik pláží se nachází na území německé metropole; s rozlohou 7000 metrů čtverečních je z nich největší Oststrand.

Co nabízí za služby: Čeští turisté se za poslední dobou naučili nejvíc jezdit do zábavního parku Tropical Islands, který je asi 60 km jižně od Berlína. Obrovská nafukovací hala, která dříve fungovala jako továrna na vzducholodě Zeppelin, zaujímá plochu 66 000 m2.

Pláž v Berlíně

Po celý rok je zde udržována teplota kolem 26 stupňů. Můžete poležet na písečné pláži, vykoupat se ve dvou bazénech, navštívit lázeňskou zónu nebo se projít deštným pralesem. Velmi často se zde konají divadelní a karnevalové show. Dospělí zaplatí za vstup 28,5 eura a děti do 14 let 23 eur.

V předdůchodu si odpočinu a pak se uvidí. Možnost, o které se moc neví

Premium Má do penze pět let a je v předdůchodu na tři roky. Na víc totiž nemá naspořeno. Že to nejde? Ale ano. Legislativa to...

Mami, ty se uzdravíš! Jana Vránová o synově cestě do NHL i boji s rakovinou

Premium Před sedmi lety si prožila peklo. Bojovala s rakovinou lymfatických uzlin a nevěděla, jak to synovi, hrajícímu tehdy...

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...