22. října 2014 19:03 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Pozor na padající stromy, varují zaměstnanci šumavského parku turisty

Zasahování lidí do lesních ekosystémů v Národním parku Šumava skončí, až jejich vývoj bude odpovídat dynamice přírodního lesa s plně fungujícími spontánními autoregulačními procesy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Zasahování lidí do lesních ekosystémů v Národním parku Šumava skončí, až jejich vývoj bude odpovídat dynamice přírodního lesa s plně fungujícími spontánními autoregulačními procesy. | foto: © ČESKÁ POZICE, montážČeská pozice

VIMPERK Šumavský národní park nedoporučuje turistům ve středu a ve čtvrtek vstupovat do některých lesů. Kvůli silnému větru tam hrozí nebezpečí pádu stromů. Týká se to většinou oblastí, kde uschla svrchní patra lesa. Místa jsou označena symbolem, který varuje před pádem stromů.

„Stojící souše při takových meteorologických podmínkách, které na Šumavě stále panují, jsou vysokým rizikem ohrožující život,“ uvedl mluvčí šumavského parku Jan Dvořák. Dodal, že zaměstnanci parku sledují situaci na turistických trasách a v případě pádu stromů hned překážky odstraňují.

Jihočeský kraj zasáhl v noci na středu silný vítr. Hasiči kvůli tomu museli odstraňovat řadu stromů popadaných na komunikace. Podle meteorologů varování před silným větrem nadále platí především pro region Prachaticka a Českokrumlovska, což jsou okresy, do nichž zasahuje i Šumava.

ČTK, Lidovky.cz