6. května 2010 8:20 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Starořímské Pompeje chystají pro turisty speciální noční prohlídky

Pompeje. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Pompeje. | foto: Archiv LN.

POMPEJE Italské Pompeje, jedna z nejoblíbenějších turistických destinací na světě, budou letos pro návštěvníky prý ještě atraktivnější než dříve. Přispět k tomu mají speciální noční prohlídky využívající iluzi světla a zvuku v jedinečném prostoru, takzvané son-et-lumiere tours.

"Chystáme zcela nové efekty. Prohlídky mohou oslovit návštěvníky všech zájmů," prohlásil šéf neapolského turistického úřad Dario Scalabrini.

Tyto speciální prohlídky začnou o nadcházejícím víkendu 7. až 9. května a skončí poslední říjnový víkend.

Jednohodinové prohlídky vedené v italštině, angličtině či japonštině mají speciálně synchronizovaný zvukový doprovod se světelnou show a spojují zvuky z okolí s hlasem vypravěče. Vyvrcholením programu bude v centru starověkého města dramatická videorekonstrukce katastrofické erupce sopky Vesuv, která v roce 79 našeho letopočtu město pohřbila a zakonzervovala.

Archeologická lokalita Pompeje přitáhne každoročně více než 2,5 milionu návštěvníků. Zájemci si město mohou od loňského roku virtuálně projít také díky službě Street View na mapách Googlu.

ČTK

Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem
Každá ponožka jiná na podporu lidí s Downovým syndromem

21. března je Světový den Downova syndromu, který bývá označován také jako Ponožkový den. Podpořit lidi s tímto postižením může každý. Stačí si obléknout veselé ponožky a hlavně každou jinou.

Najdete na Lidovky.cz