Neděle 29. listopadu 2020svátek má Zina 2 °C sněhové přeháňky Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Veletrhy Go a Regiontour se letos zaměří i na aktivní dovolenou

Idylická pláž v Thajsku. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Idylická pláž v Thajsku. | foto: CK Sen

PRAHA Brněnské veletrhy cestovního ruchu Go a Regiontour se letos zaměří mimo jiné na téma aktivní dovolené. Návštěvníkům přiblíží například dovolenou na vodě, cykloturistiku či pěší turistiku. Nově se bude prezentovat ministerstvo kultury - v expozici se tak představí 20 muzeí, které pod resort spadají. Společným tématem bude výroba skla. Na tiskové konferenci to uvedli zástupci organizátorů.

Novinkou je letos také prezentace dvou slovenských regionů - prešovského a nitranského. Veletrhy se konají od 17. do 20. ledna na Brněnském výstavišti. V moravské metropoli se bude prezentovat 800 vystavujících firem z 20 zemí.

Nomádský stánek serveru Lidovky.cz

Nomádský stánek serveru Lidovky.cz  se představí v rámci veletrhú GO a REGIONTOUR, které začínají na brněnském výstavišti už ve čtvrtek 17. 1. 2019. Veletrh REGIONTOUR je hlavní prezentační platformou potenciálu cestovního ruchu v regionech České republiky. Je nosným projektem na podporu incomingu a domácího cestovního ruchu.

Na veletrhu GO se prezentují tuzemské i zahraniční cestovní kanceláře a agentury se zaměřením na výjezdovou turistiku. Souběžně s veletrhy probíhají Festival krajových specialit a regionální potraviny RegFoodFest, mezinárodní soutěž Gastro Junior Brno 2019 – Bidfood Cup a GO KAMERA - festival cestovatelských filmů, fotografií a publikací. Více o veletrzích čtěte zde.

Letos poprvé se ve společné expozici představuje město Brno a Jihomoravský kraj. Téma prezentace je: Pohled z jiného úhlu. Kraj tak představí neobjevené destinace, ty známé chce představit jiným způsobem. Doprovodný program bude lákat mimo jiné na Slovácký rok do Kyjova, jehož 20. ročník se uskuteční v srpnu, nebo na návštěvu Archeoparku Pavlov. Na expozici nebude chybět ani téma modrotisku, který je od konce roku 2018 zapsán na seznamu kulturního dědictví UNESCO.

Šest příspěvkových organizací ministerstva kultury, mezi nimi Uměleckoprůmyslové muzeum v Praze či Národní památkový ústav, připravilo interaktivní prezentace na témat sklo. Na veletrzích se bude prezentovat 20 muzeí spadajících pod resort kultury.

Pro návštěvníky bude připravena například lezecká stěna. Novinkou letošního ročníku bude i ucelená prezentace golfové turistiky. Veletrhy nabídnou i setkání s řadou cestovatelů. Po roce se na brněnské výstaviště vrátí projekt serveru Nomádi. Zájemcům o velmi netradiční cestování se představí zástupci tří těchto expedic. Budou vyprávět zážitky z cest a přivezou sebou také obytné vozy. Loni na veletrhy zavítalo 31 tisíc návštěvníků a počet vystavujících firem dosáhl 803. Pořadatelem jsou Veletrhy Brno.

Plaga: Stát zaplatí doučování slabších žáků, zvažujeme školu o prázdninách

Ministr školství Robert Plaga | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Příští týden by už konečně mohlo být zřejmé, kdy se minimálně prvňáčci a druháci vrátí do školních lavic. Do konce...

Covid může zabíjet i kvůli přehnané imunitě. V ohrožení nejsou jen oslabení

Druhá vlna pandemie v pražské nemocnici Na Bulovce. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Většina nakažených vyleží covid-19 doma. Pro část pacientů s vážným průběhem je ale koronavirus doslova zabijákem. Tedy...

ANALÝZA: Mlčenlivá pomsta. Američané se bojí říkat, co si myslí, ukázaly volby

Jak volilo americké vnitrozemí? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Amerika odvolila a nikdo nevěděl, kdo vyhrál, i když Joe Biden to pak začal mít stále více na dosah, byť jen o nos. Ale...

SOUTĚŽ: Vyhrajte balíček 12 skvělých pudingů Dr. Oetker
SOUTĚŽ: Vyhrajte balíček 12 skvělých pudingů Dr. Oetker

Kdo by neměl rád puding? Chutná skvěle samostatně, se šlehačkou a čerstvým ovocem, ale i jako náplň do dortů. Navíc je přirozeně bezlepkový. Nyní...