Pátek 3. července 2020svátek má Radomír 14 °C oblačno Předplatné LN
Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Yogyakarta: indonéské pulzující město pod sopkou

Borobudur | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Borobudur | foto: Jan Macek

Město najdete v Indonésii, na ostrově Jáva. Místní jej nazývají džogža. Doprava je trošičku složitější, musíte přes Singapur nebo Kuala Lumpur, ale stojí to za to. Jako první Vás zaujme množství tříkolek poháněných cyklistou, pedicab, které najdete po desítkách na každém rohu.

Tento druh rikši uveze dva až tři asiaty, ale jen jednoho trochu urostlého našince. Cena závisí na dohodě. Vzhledem k tomu, že evropských turistů v Yogyakartě příliš nepotkáte, užívají tento způsob přepravy především místní, případně asijští turisté.


Pohlednice z cest na větší mapě

Dalším lákadlem je Borobudur, největší budhistický chrám na světě, vzdálený hodinku jízdy autem, případně hinduistický Prambanan.

Yogyakarta a okolí je pod neustálou hrozbou sopky Mount Merapi, která naposledy vybuchla v roce 2010, chrám Borobudur byl poté pokrytý dvěma centimetry popílku. V zásadě jde o příjemnou destinaci s usměvavými a ochotnými lidmi, kde kriminalita je na nízké úrovni. Jako bonus si z Yogyakarty můžete přivézt oblečení za zlomek evropských cen.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz


Neurolog: Alzheimera a parkinsona může ovlivnit strava. Opatrně s mléčnými výrobky

Ostravský neurolog David Školoudík | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jako jeden z mála na světě dokáže vyčíst z ultrazvukových snímků riziko Parkinsonovy, Alzheimerovy a dalších chorob....

Virus se mění pod rukama. Přírodní izoláty se tak nechovají, vysvětluje Peková

Molekulární bioložka a genetička Soňa Peková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Do povědomí širší veřejnosti se molekulární bioložka a viroložka Soňa Peková z laboratoře Tilia dostala pro své neshody...

Vlci útočí. Rodina z Beskyd se bojí o dcery i o turisty

Smečka vlčích mláďat v Javorníkách (7. 8. 2019) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Klidný život rodiny žijící v beskydské obci Hrádek blízko Jablunkova, změnil útok vlků. „Sedmiletá dcera ráda chodí se...

Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!
Hledáme 30 testerek: Pojďte s námi otestovat 6 druhů BIO příkrmů!

Pro 30 z vás jsme si připravili 6 různých druhů příkrmů HiPP v BIO kvalitě. Těšit se můžete na masová i čistě zeleninová jídla.