29. dubna 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Yogyakarta: indonéské pulzující město pod sopkou

Borobudur | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Borobudur | foto: Jan Macek

Město najdete v Indonésii, na ostrově Jáva. Místní jej nazývají džogža. Doprava je trošičku složitější, musíte přes Singapur nebo Kuala Lumpur, ale stojí to za to. Jako první Vás zaujme množství tříkolek poháněných cyklistou, pedicab, které najdete po desítkách na každém rohu.

Tento druh rikši uveze dva až tři asiaty, ale jen jednoho trochu urostlého našince. Cena závisí na dohodě. Vzhledem k tomu, že evropských turistů v Yogyakartě příliš nepotkáte, užívají tento způsob přepravy především místní, případně asijští turisté.


Pohlednice z cest na větší mapě

Dalším lákadlem je Borobudur, největší budhistický chrám na světě, vzdálený hodinku jízdy autem, případně hinduistický Prambanan.

Yogyakarta a okolí je pod neustálou hrozbou sopky Mount Merapi, která naposledy vybuchla v roce 2010, chrám Borobudur byl poté pokrytý dvěma centimetry popílku. V zásadě jde o příjemnou destinaci s usměvavými a ochotnými lidmi, kde kriminalita je na nízké úrovni. Jako bonus si z Yogyakarty můžete přivézt oblečení za zlomek evropských cen.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz


Jan Macek

Najdete na Lidovky.cz