21. června 2015 13:13 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Zájem o příměstské tábory stoupá. Neposeda poradí, jak se bránit šikaně

Tábor Neposeda | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tábor Neposeda | foto: neposeda

Pražské děti nechtějí celé léto trávit ve městě. Ukazuje to stále rostoucí zájem o příměstské tábory. Některé z nich nabízí i specifické druhy aktivit. Nezisková organizace Neposeda, která tyto tábory pořádá letos již pošesté, zaznamenává největší zájem o turnusy zaměřené na sport a boj proti šikaně.

Již 6. rokem pořádá nezisková organizace Neposeda, v okrajových částech Prahy 9, letní příměstské tábory. Jedním, z nejvyhledávanějším turnusem, bývá sportovní tábor, který vede dětmi oblíbený dlouholetý policista David, tatínek tří dětí.

„V letošním roce bychom dětem rádi představili možnosti efektivní obrany proti dětské šikaně. Vše bude doplněno zábavným sportovním soutěžením tak, aby děti získaly základní návyky správného pohybu, naučily se protahovat, posilovat za využití vlastního těla a především se dozvěděly něco o jeho možnostech,“ říká David.

Vedoucí učí děti základy sebeobrany

Vedoucí učí děti základy sebeobrany

Podle Markéty, vedoucí Centra pro rodinu Zastávka, která je koordinátorkou letních 

příměstských táborů organizace Neposeda, jsou tábory užitečné jak pro rodiče, které nemají možnost pokrýt celé dva prázdninové měsíce vlastní dovolenou, tak pro děti. „David umí děti strhnout, zaujmout a hlavně naučit to nejdůležitější, jak myslet na vlastní bezpečnost. To jako máma dvou dětí nesmírně oceňuji a jeho dobrovolnické práce si moc vážím. Snižujeme tak i dopady sociálně negativních jevů na život v dané lokalitě,“ říká o vedoucím sportovního tábora.

Lidovky.cz

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Najdete na Lidovky.cz