Pondělí 9. prosince 2019svátek má Vratislav 7 °C dešťové přeháňky Předplatné LN
15. června 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Aktuality

Žluté lázně otevírají. Zatím jen některé restaurace a sportoviště

Žluté lázně, Praha | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Žluté lázně, Praha | foto:  Jan Zatorsky, Lidové noviny

PRAHA Sportovně-rekreační areál Žluté lázně v pražském Podolí otevře po povodni už tento víkend. Přestože travnatá pláž je z části ještě pod vodou, pro návštěvníky budou otevřeny některé venkovní restaurace a sportoviště.

Dětské letní tábory začnou podle plánu od 1. července, sdělila mluvčí provozovatele Hana Tietze. Přesunuty byly některé koncerty. Celý areál by měl být v provozu do 26. června.

Rozvodněná Vltava, která na počátku června stoupla o několik metrů, zaplavila 90 procent areálu. Od soboty budou lázně o rozloze 3,5 hektaru fungovat v částečně omezeném provozu. Otevřen bude Modrý bar, centrální občerstvení na travnaté louce a tančírna. Lidé si už budou moci zahrát nohejbal, stolní tenis nebo vypůjčit kola, brusle a longboardy.

Areál uklízeli dobrovolníci

Beachvolejbalové kurty zatím zůstanou zavřené. "Budeme rádi, když k nám lidé přijdou posedět a tím podpoří další obnovu areálu, ve kterém voda napáchala škody za 20 milionů korun," uvedl Milan Heidler, výkonný ředitel společnosti Taiko, která je provozovatelem lázní.

Na úklidu areálu pracují kromě zaměstnanců také desítky dobrovolníků. Provozovatel věří, že se do začátku prázdnin stihne provoz obnovit úplně, aby se zde mohly konat i dětské letní tábory. "Zázemí občanského sdružení Sluníčka, které tábory připravuje, je už teď vyčištěné podle hygienických předpisů. Místo bude plně k dispozici včetně bazénků," uvedla Libuše Pardubská, vedoucí táborů Sluníčka. Změněn bude jen program táborů, protože nebude možné jezdit například na výlety lodí do zoo.

Žluté lázně, Praha

Žluté lázně, Praha

Povodně ale narušily kulturní program lázní. Koncert skupiny Divokej Bill, který se měl konat na začátku měsíce, přesunuli organizátoři na 25. června do Erpet Golf Centra na Smíchově. Vystoupení kapely Tata Bojs se bude konat v původním termínu 26. června.

Většinu míst ve Žlutých lázních chce provozovatel otevřít do 22. června, kdy se bude konat sportovní akce Wake Jam. Celý areál by měl být v provozu do 26. června. V červnu bude vstup do areálu zdarma, návštěvníci zaplatí pouze na vybrané akce.

Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Test kávy v kapslích: Bezpečné, pohodlné, ale drahé potěšení

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

V kavárně určitě najdete zajímavější druhy kávy, rozpustná je zase levnější. Test jsme zaměřili na kávu v kapslích, z...

Premium

Vývoz žumpy se značně prodraží. Vyplatí se investice do čističky?

Žumpy a septiky | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Legální likvidace splašků stojí ročně desetitisíce a s novým zákonem se ještě zvýší poptávka po vyvážení žump. Cena...