Pondělí 27. září 2021, svátek má Jonáš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Dovolená za půl milionu? Cesta na severní pól ledoborcem

Cestování

  7:00
Stále více Čechů nechce dovolenou trávit na pláži u moře. Někteří dokonce na rekreaci nepotřebují slunce a teplé počasí, láká je mrazivá zima, pustina a všudypřítomný led. Jestliže se vám příčí trávit dovolenou s tisíci dalšími lidmi na jedné pláži, zkuste vyrazit na sever. Připravte se ale na to, že tahle dovolená vás rozhodně nevyjde levně.

Lední medvěd - ilustrační foto foto: Shutterstock

Ledová pustina, široký oceán, medvědi a tuleni. Dovolená, na kterou se nezapomíná. Vzrůstajícímu zájmu o ledové dobrodružství vycházejí vstříc cestovní kanceláře: lidé si mohou vybrat, dobýt severní pól na běžkách nebo se k němu vydat ledoborcem.

PSALI JSME:


Zájezd daleko na sever přijde zájemce na víc než půl milionu korun. Zároveň je možné vydat se na cestu pouze v létě, kdy je v oblasti led tenký a dá se prorazit. A vždycky existuje možnost, že se kvůli počasí až na nejsevernější bod planety nedostanete.

Program na cestě za dobytím severního pólu mají cestovní kanceláře zhruba stejný. Největším zážitkem je ale stejně pozorování pusté arktické krajiny z ledoborce. Ledovce a zvířata, která jinde neuvidíte, na většině zájezdů se také účastníci mohou procházet po ledových krách. Kromě ledních medvědů, tuleňů, mrožů, polárních lišek a arktického ptactva můžete spatřit také velryby. Otužilci se v moři mohou také vykoupat.

Antarktida.
Antarktida


Dobrodružné zájezdy se pořádají také na jih - vyrazit můžete na Antarktidu. Cesta trvá od deseti do dvaceti dní a cena je podstatně nižší. Zájezd lodí pořídíte už od 88 tisíc korun. Většinou se pluje z jižního cípu Jižní Ameriky na Antarktidu dva dny přes Drakeův průliv, kde je nejrozbouřenější moře.

Cestování do těchto odlehlých koutů země má ale i své odpůrce. Kritici vidí problém především v tom, že se do arktických oblastí dostávají jiné formy života a narušují tak přirozený ekosystém.

PODÍVEJTE SE:


Autor:

Mizejí už i chodníky. Ústecké ghetto se vymyká, čeká ho nový režim

Premium Ve čtvrti Mojžíř v Ústí nad Labem, která se za dvacet let změnila ze solidního sídliště v ghetto, nastane nový režim....

Zabaveno. Policie hon na Savova nevzdává, vzala mu nemovitosti a sto milionů

Premium Kontroverzní podnikatel František Savov je už sedm let obviněn v případu obřích daňových úniků a zhruba stejnou dobu se...

Vlak do Chorvatska klidně zruším, pokud problémy s ním neustanou, tvrdí Jančura

Premium Skupina Student Agency se během léta zvedla z covidového dna, přesto za sebou táhne půlmiliardový účet a chybí jí i...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!