Sobota 21. května 2022, svátek má Monika
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Frisbee golf či plavba na jachtě? 5 tipů, jak si užít léto na Lipně

Cestování

  10:00
LIPNO NAD VLTAVOU - Málokterá turistická destinace se může pochlubit tak širokou nabídkou celoročního vyžití jako jihočeské Lipno. Již tradičně odstartoval 18. května závod dračích lodí letošní letní sezonu, která opět nabídne další nové atrakce. Server Lidovky.cz vybral pět hlavních lákadel, pro která stojí za to se k největší české přehradě vydat.

Frisbee park, kde si můžete vyzkoušet i golf s létajícím talířem. foto: lipno.info

Za posledních 20 let investoři napumpovali do cestovního ruchu na Lipně stovky milionů korun a díky tomu patří „Jihočeské moře“ mezi nejatraktivnější a nejnavštěvovanější letoviska republiky. Největší tuzemská přehrada není ale zdaleka jediným lákadlem, za kterým sem každoročně míří stovky tisíc turistů.

Aktivní dovolená pro děti i dospělé

Návštěvníci mají k dispozici Active Park Lipno, kde najdou spoustu aktivit na jednom místě – bobovou dráhu, lanový park pro začátečníky i pokročilé. Frissbee Park na sjezdovkách, kde si můžete vyzkoušet variaci golfu s létajícími talíři nebo letní lanovou dráhu, která vás odveze až k unikátní Stezce korunami stromů. Když se zatáhnou mraky, můžete zajít například do lipenského akvaparku.

ČTĚTE VÍCE:

Letos poprvé si mohou zejména děti zadovádět v Hopsáriu, které nabídne prolézačky, skluzavky, míčkový bazén nebo hřiště pro nejmenší děti. Za hezkého počasí se ve venkovní části otevírá sjezdovka na nafukovacích kruzích a dráha pro šlapací auta. Do zkušebního provozu bude Hopsárium uvedeno prvního června.

Kolem Lipna na kole a kolečkách

Mezi největší lákadla, která na Lipno přitahují milovníky aktivní dovolené, patří jezerní cyklostezka Frymburk – Lipno nad Vltavou – Přední Výtoň. Nenáročnou trasu zvládnou i rodiče s dětmi buď na kolech, nebo kolečkových bruslích, které si můžete vedle dalšího sportovního vybavení půjčit přímo v areálu.

Akvapark Aquaworld Lipno.

Kdo je vyznavačem adrenalinu, může sjet na terénním kole bohatě vybavenou lesní downhill trasu na kterou vás pohodlně vyveze lanovka. Také handikepovaní návštěvníci mohou na Lipně sportovat. V půjčovnách si mohou od jara do podzimu vypůjčit například tandemová kola či vozíky za kolo.

UFO v korunách stromů

Mezi nejoblíbenější nové atrakce patří dozajista neobyčejná rozhledna Stezka korunami stromů, o čemž svědčí i počet návštěvníků, který za rok činí více než čtvrt milionu lidí. V červenci oslaví stezka první narozeniny a nejenom při této příležitosti čeká na návštěvníky netradiční doprovodný program.

Pohled na Stezku korunami stromů, která nově stojí na Lipně.
Dřevěná, 675 metrů dlouhá stezka, obtáčí vrcholek hory Kramolín a je zakončena 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží.

Dřevěná, 675 metrů dlouhá stezka, obtáčí vrcholek hory Kramolín a je zakončena 40 metrů vysokou vyhlídkovou věží.

Atrakce je unikátní nejen svou vyhlídkou, ale i kompletní bezbariérovostí pro dětské kočárky, ale i pro vozíčkáře. Oceňovaná vyhlídka je jedinou svého druhu v Česku, měří 675 metrů a návštěvníkům kromě unikátních výhledů nabízí možnosti poznat život v korunách stromů díky několika zábavným zastavením.

Stezka je otevřená po celý rok a nabízí i večerní prohlídky, které jsou okouzlující i díky barevnému podsvícení, které z pohledu od přehrady připomíná zářící létající talíř nad vrcholky stromů.

Koncerty v lese i cvičení se záchranáři

Koncem června se na Stezce korunami stromů konají Slavnosti dřeva. Turisté budou moci obdivovat mistrnou práci dřevosochařů, navštívit trhy s místními produkty a také si budou moci poslechnout unikátní koncert violoncellového dua Tara Fuki a zpěvačky Ivy Frühlingové přímo v lese.

Lipno je obehnáno cyklostezkou, kterou můžete projet na kole nebo kolečkových bruslích.

V červnu je na programu také Den s integrovaným záchranným systémem, kdy záchranáři předvedou záchranu lidí z věže Stezky korunami stromů z vrtulníku. Na jih Čech také zavítá druhý ročník pražského festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Hvězdou tentokrát bude soubor My!LaiKa.

Devět dnů bude Lipno nad Vltavou hostit sportovně kulturní festival Lipno Sport Fest. Připraveny jsou kurzy plavání, in-line bruslení, cyklovýlety, cvičení pro ženy nebo ranní běhání.

Jurty, týpí nebo marina

Nabídka služeb a atraktivit se rok od roku rozšiřuje a úměrně tomu stoupá i návštěvnost. Každoročně Lipno navštíví na tři čtvrtě milionu, počet přenocování se pohybuje okolo 400 tisíc, přičemž ve 107 ubytovacích zařízeních je 3960 lůžek a 750 přistýlek.

Po Lipně můžete plout i na oblíbených šlapadlech.

Nabídka ubytování je pestrá. Od romantického bydlení u vody v kempu nabízejícím také zážitkové přenocování v tradičních stanech s podsadami nebo v exotických jurtách či indiánských týpí, po komfortně vybavené rodinné apartmány hned u lipenské maríny, kde si můžete půjčit elektrické lodě, šlapadla nebo klasické jachty.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat