Pondělí 22. července 2024, svátek má Magdaléna
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ve Vídni se neztratíte. Automaty na jízdenky umí česky

Cestování

  14:00
Ve Vídni už žádný Čech nezabloudí. Automaty na jízdenky MHD nově komunikují i v češtině. Vybrat si jízdenku bude snažší i pro Slováky, Maďary, Slovince, Chorvaty a Rusy, také oni si mohou navolit svůj mateřský jazyk.

Tramvaj ve Vídni. foto: Shutterstock

Vídeň je jako turistická a kongresová destinace stále oblíbenější a myslí na své zahraniční návštěvníky i v metru, tramvajích, autobusech a vlacích. "Aby byl nákup jízdenek ještě jednodušší bylo přeinstalováno přes 350 automatů na jízdenky," sdělila Alexandra Reinagl, jednatelka vídeňského dopravního podniku "Wiener Linien".

ČTĚTE TAKÉ:

Doposud byly dotykové automaty na jízdenky MHD ve Vídni čtyřjazyčné. Nyní k němčině, angličtině, francouzštině a italštině přibyla čeština, slovenština, maďarština, slovinština, chorvatština a ruština. Dohromady se jedná o 11 jazyků.

Automaty na jízdenky MHD, Vídeň.

Zahraniční hosté rakouské metropole nakupují v automatech především jízdenky na 24 (6,70 eur), 48 (11,70 eur) a 72 hodin (14,50 eur).

V roce 2011 přicestovalo do Vídně poprvé více než 5 miliónů návštěvníků a byl prolomen rekord 11,4 miliónů noclehů. Placení bankovní či kreditní kartou nebo použití bankovek je samozřejmostí a není tudíž nutné mít u sebe drobné. Pro turisty je hromadná doprava optimálním dopravním prostředkem, jak rychle a výhodně poznat památky města.

Autor: