17. října 2013 7:00 Lidovky.cz > Cestování > Cestopisy

Kam na dovolenou? Indie, Čína, Malajsie? Podívejte se do Singapuru

Určitě stojí za to zaplatit si vyhlídkový autobus a zkusit plavbu lodí po řece. Uvidíte rekonstrované koloniální domy, moderní obchodní a zábavní komplexy a známé čtvrti “China town” a “Little India” | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Určitě stojí za to zaplatit si vyhlídkový autobus a zkusit plavbu lodí po řece. Uvidíte rekonstrované koloniální domy, moderní obchodní a zábavní komplexy a známé čtvrti “China town” a “Little India” | foto: Kamila Pálová

Chcete vidět barevnou Indii, nasát atmosféru Číny nebo nakoupit na muslimském trhu? A to za jeden jediný den? To vše a ještě více dalších krásných a originálních míst nabízí ostrovní stát Singapur, od roku 1965 nezávislá republika.

Tahle malá, ale zářivá hvězdička mezi asijskými goliáši, má jen necelých 700 km čtverečních a žije zde cca 4,7 mil.obyvatel. V tomhle “multikultikotlíku” žije přes 76% Číňanů a následují Malajci, Indové, Arabové. Je zde bezpečno, čisto a pravda trochu jako v prádelně, ale na to si prostě musíte zvyknout. Průměrné teploty se pohybují mezi 27-33 stupni a k tomu je třeba počítat s vysokou vlhkostí.

Zelené nebo měnící se město. Singapur má spoustu přirovnání. Vláda investuje do infrastruktury, tak aby přilákala spoustu turistů a zajistila samozřejmě příjmy pro státní kasu a možnost výdělku pro místní obyvatele.


Pohlednice z cest na větší mapě

A lákadel je tady spousta. Máte rádi historii a památky? Nebo dáváte přednost nákupům a zábavě? A jídlo? Koho by nezajímalo - chutné a exotické jídlo? Žádný probél, tady  si vyberete ode všeho něco. Z několika národních kuchyní. A za rozumnou cenu v mnoha restauracích nebo přímo na ulici. Můžete ochutnat  malajské speciality, čínské nudle a knedlíčky (dim sum) nebo je tu indická kuchyně všech barev a vůní. Je nezapomenutelná a chutná snad každému.

Určitě stojí za to zaplatit si vyhlídkový autobus a zkusit plavbu lodí po řece. Uvidíte rekonstrované koloniální domy, moderní obchodní a zábavní komplexy a známé čtvrti “China town” a “Little India”, a pak si můžete projít co Vás zajímá. Galerie, muzea, parky nebo nákupní ulici - Orchard road, kde obří nákupní centra nabízejí zboží všech známých i  méně známých značek.

Pohlednice z cest

Pohlednice z cest je rubrika serveru Lidovky.cz. Přinášíme v ní zajímavé postřehy a střípky z našich cest. Ukážeme vám netradiční česká i světová místa. Hlavně ta, která stojí za návštěvu!

A pochlubit se svými zážitky z cest můžete i vy. Vyberte jednu nejlepší fotografii místa, o kterém byste chtěli říci ostatním, napište k ní krátký text (maximálně 1200 znaků) a pošlete nám ji na adresu internet@lidovky.cz


Pokud Vás nákupy nebaví, tak je tu noční safari v zoo nebo úžasná botanická zahrada a i zahrada orchideí. Nabídne relax v exotické zeleni se spoustou pestrobarevných květin. A vše tady roste tak nějak samo. Ale opravdu vyhlášené místo na zábavu a odpočinek pro každého je ostrov Sentosa. Vybrat si můžete - zábavní parky nebo bílé pláže? Nejlépe oboje. Dostatek času se vyplatí, čas tu plyne v pohodě a strávit  zde celý den a večer není problém, vše  tu příjemně utíká.