Sobota 22. ledna 2022, svátek má Slavomír
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Do práce na kole. Pojedou i Lidovky.cz

Cestování

  17:00
Do práce na kole, tak zní název celostátní kampaně, která právě vypukla. Zaměstnanci firem a organizací budou po čtyři týdny pravidelně dojíždět do práce na bicyklu a soutěžit o hodnotné ceny. Zatím se přihlásilo sedm stovek dvou až pětičlenných týmů z Prahy, Brna, Pardubic a Liberce. Mezi nimi i tým serveru Lidovky.cz.

Kvůli stávce vyjelo mnohem víc cyklistů. Na fotografii jeden z nich na Václavském náměstí. foto:  Tomáš Krist, Lidové noviny

Cílem kampaně je ukázat, že na kratší cesty po městě není vždy nutné jezdit autem. Iniciativa Auto*Mat, která akci pořádá, prodloužila registrace. Na webu www.dopracenakole.net se mohou zájemci přihlásit až do pátku 4. května.

Nejvíce účastníků zatím hlásí Praha (1 589 lidí – 376 týmů) následovaná Pardubicemi (448 lidí – 193 týmů). V Brně je zatím přihlášeno 241 účastníků (86 týmů), v Liberci pak 134 lidí (50 týmů). Další týmy se mohou registrovat až do pátku. Každý účastník získá zdarma tričko s motivem kampaně od internetového obchodu Čoromoro.cz.

Ulice prahy ve čtvrtek poskytly dostatek prostoru pro všechny cyklisty

Nejvíce zaměstnanců vysílají do soutěže ČSOB a Zentiva (60 a 55 lidí), výrobce webových stránek Et Netera, Seznam.cz, pojišťovna Allianz a provozovatel stravenek Sodexho. Na kole budou jezdit také redaktoři serveru Lidovky.cz.

Dále Česká národní banka, společnosti Siemens, AXA, ČEZ, IBM, RWE, operátoři O2, T-Mobile a Vodafone, Letiště Praha, Fyzikální ústav Akademie věd ČR, Česká tisková kancelář, Česká televize a Český rozhlas, Tesco, Nemocnice na Homolce, advokátní kanceláře, architektonická studia a několik ministerstev a úřadů včetně úřadu ombudsmana.

Kampaň se koná pod záštitou primátora hlavního města Bohuslava Svobody. Vedle diplomatů a politiků ji podporují osobnosti kulturního a společenského života, například herec Kryštof Hádek.

Všichni cyklisté, kteří se do projektu zapojí, mohou vyhrát hodnotné ceny  – například jízdní kolo, cykloairbag, vstupenky do divadel a sportovních center, cyklistické vybavení a doplňky.

Více informací na serveru www.dopracenakole.net.

Autor:

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat