Úterý 26. října 2021, svátek má Erik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Podmínky na sjezdovkách jsou naprosto ideální. Horská střediska zaplnili lyžaři

Cestování

  19:43
PRAHA - Horská střediska v ČR o víkendu zaplnily tisíce lyžařů. Návštěvnosti výrazně pomohly pololetní prázdniny i první cyklus jarních prázdnin, který začíná od pondělí. Ubytovací kapacity v největších střediscích jsou zaplněné. Podmínky na sjezdovkách jsou většinou ideální, na některých místech navíc sněžilo.

Lyžování na Klínovci foto: Tomáš Rucký

Upraveny jsou také desítky kilometrů běžeckých tratí, na řadě míst ale běžkovat ale nelze. Podle provozovatelů skiareálů by měl vysoký zájem lyžařů vydržet i v příštích dnech.

Návštěvnosti v Krkonoších pomáhá nejen začátek prázdnin v Praze, ale i v Brně. Do SkiResortu Černá hora - Pec pod Sněžkou přijelo o víkendu asi 24 000 lidí, velký zájem hlásí i Špindlerův Mlýn, Harrachov nebo Rokytnice nad Jizerou. Při tolika lyžařích se občas na sjezdovkách objeví vydřená místa, která areály v noci spravují technických sněhem. Na svazích ale leží i více než metr sněhu.

Skvělé počasí na lyžování ve Špindlerově Mlýně.

Skvělé počasí na lyžování ve Špindlerově Mlýně.

Na liberecký Ještěd vyrazilo v sobotu 1300 lyžařům, v neděli o 300 více. Podle provozovatelů je to s ohledem na letošní zimu krásná návštěvnost. Podmínky se zlepšují také v Krušných horách, proti původním plánům částečně otevřel i Bouřňák na Teplicku.

Skiareálům na Vysočině pomohly zejména prázdniny v Brně. Stovky lyžařů přijely Harusův kopec nebo Fajtův kopec. Průměrnou návštěvnost hlásí Šacberk nebo Křemešník, ale vlekaři jsou spokojení, podmínky jsou podle nich vynikající a netvoří se fronty.

Lepší lyžování jsme si v neděli nemohli přát, sluníčko svítilo, obloha už...

Lepší lyžování jsme si v neděli nemohli přát, sluníčko svítilo, obloha už modřejší ani být nemohla, ale sjezdovky neměkly a jejich rovný povrch držel celou dobu naší návštěvy.

Beskydské sjezdovky přivítaly mnoho lyžařů z Brněnska a Karvinska, kde začínají jarní prázdniny. Hodně rodin z těchto lokalit za sněhem vyráží mimo jiné i do Jeseníků. Úplně plno tak bylo třeba v Branné, kolony automobilů s jihomoravskou poznávací značkou mířily i do areálu v Koutech nad Desnou na Šumperku.

Také v jiné části republiky - na Šumavě - bylo na svazích plno. Na Lipno přijelo asi 6000 lyžařů, do Zadova 3000 a velký zájem byl o běžecké trasy v Churáňově, ačkoliv stopy ještě nejsou zcela ideální a někde mohou být zledovatělá místa. Přesto bylo v neděli dopoledne parkoviště připravené pro běžkaře plné.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Právě čtete

      Mohlo by vás zajímat